Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen mosógépet érdemes...

Milyen mosógépet érdemes venni digitális kijelzőset vagy olyat ami nem digi?

Figyelt kérdés
Ja és felültöltőset szeretnék köszi....
2011. máj. 31. 07:09
 1/7 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


A digitális technika, még mindig nem szereti azt a környezetet, ami a mosógépekben van.

Ezért csak olyan gépet javallok vásárolni, melyben minnél kevesebb az elektronikus megoldást alkalmaznak.


Sok sikert!

2011. máj. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A digitális az jó, mert "okosan" tud(hat) mindent.

Meg elvileg tartósabbnak is kellene lennie.


A hagyományos meg azért, mert okosabb lehetsz nála.

Nekem ilyen van. És szeretek közbeavatkozni, ha úgy érzem, hogy a mosás hatékonysága/gazdaságossága megköveteli. (Pl én eleve melegvízzel töltöm fel kívülről. Nem tudom, hogy ilyesmihez mit szól a digitális technika.) Amúgy nekem elöltöltős, ablakos.

2011. jún. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 10 deka farhát ***** válasza:
A kijelző csak felesleges glanc. Egy programkapcsoló ugyanazt műveli (mutatja, hogy hol tart a program), és kevésbé hajlamos elromlani. Felülbírálni is egyszerűbb (bele lehet tekerni a folyamatba) :)
2011. jún. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Do 81-nek


Ne haragudj meg de szerinted a digitális kijelzés és a digitális technológia egy és ugyanaz? Nem konkrétan a kérdezett mosógépre gondoltam.

2011. jún. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 D.O.81 ***** válasza:

Tisztelt utolsó!


Az analóg tecnikában a jelnek végtelen adattartaéma van. A digitális technikában a jelnek konkrét adattartalma van(1 és 0). Minden olyan gép, mely logikai áramköröket használ, beleértve a mikrovezérlőket és processzorokat is digitális jeleket használ. Egy numerikus, vagy alfanumerikus, vagy pont-mátrix kijelző működtetése digitális technológiával lehetséges, azt analóg úton működtetni nem lehet. A bináris kijelzőket viszont lehet analóg és digitális úton is működtetni.

Egy digitális vezérlés sokkal több szabadságot ad, mint egy elektromechanikus, de annál sokkalta jobban érzékenyebb. Ez igaz mind hőmérsékletre, mind páratartalomra, mind villamos tranziens jelenségekre és a rázkódásra. Bár a rázkódásra azt mondják kevésbé érzékeny én meg azt tapasztalom, hogy a forrasztások meg lazán engednek.

További tapasztalatom még, hogy hibás tervezés miatt a vezérlés agya, a mikrovezérlőben vagy a processzorban olyan károsodás lép fel, melynek hatására a beleégetett program károsodik, így a gép használhatatlanná válik.

További bajom, az alulméretezett jeladók, működtető alkatrészek, melyek gyakran anyagi okokból úgy vannak kivitelezve, hogy javításuk lehetetlen, és még nem is elmítettem a régebben alapnak, most már luxusnak számító, a gép szétszedése nélkül hozzáférhető szivattyú-szűrőt, és a melegvizes csatlakozást.


Nagyjából ennyi.


Üdv!

2011. jún. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi!
2011. jún. 2. 11:42
 7/7 anonim ***** válasza:

A digitális az több szabadságot ad a gyártónak. Kevesebbet a felhasználónak.

A kérdés, hogy mi gyártani, vagy használni akarjuk?

2011. jún. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!