Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Meg lehet-e csináltatni? Ha...

Meg lehet-e csináltatni? Ha igen, kb. mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés
Hűtőt olvasztottam le, a folyamat meggyorsítása érdekében késsel kapargattam a jeget a fagyasztórészről. Egyszercsak a kés megcsúszótt, kb. 1 mm-nyit belefúródott a fagyasztórész tetejébe, majd hangos spricceléssel láthatóan távozott belőle a gáz. Meg lehet javíttatni?
2011. jún. 4. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Necces a dolog.. Létezik "hűtőtest foltozó", de nagyon függ attól, mekkora a lyuk...

Nem szeretik csinálni, használni, mert kétesélyes a dolog, és kétszer kiszállni és bukni a javítást nem szerencsés.

2011. jún. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Hát neccesen, az aluminiumrész befoltozása elég költséges, ha a réz része sérült az egyszerűbb..


Szerintem 10-15 ezres költségre számolhatsz nyugodtan.


Ha ez nem valami komoly hűtő akkor szerintem nem érdemes foglalkozni vele.


Én mindíg forró vízzel szoktam kimosni.

2011. jún. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 bp1985 ***** válasza:
Ha garanciális a hűtő, akkor sajnos a gyártó szervize kell hozzá, ha nem az, akkor még véletlenül se őt hívd ki, mert drága. Keress egy maszekot, aki hűtőket javít. Viszont kés helyett fakanalat használj, az nem sért fel semmit. Amíg nem no frostosom volt, addig azzal csináltam.
2011. jún. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne számíts jóra. A hűtőtestet nem javítják, ha kilukad, mert kétséges az eredmény. Nem éri meg, mert megjavíttatod kb. 15-16 ezerért, és nem is azonnal, de engedi a gázt, akkor buktad a pénzt.
2011. jún. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 D.O.81 ***** válasza:

Mivel sikeresen kilyukasztottad az elpárologtatót, ez a következő munkafolyamattal jár.

Kijön a szerelő, ha tudja, megjavítja az elpárologtatót, majd hátul a kompresszornál a leszívócsonkra ráforraszt egy önzáró szelepet, majd levákuumolja a rendszert. Ez idáig emberünk már fél órát birkózott a ketyerével. A levákuumolás jó negyed-fél óráig el szokott tartani. Majd feltölti a hűtőkört az új hűtőközeggel.

Ha minden igaz ezért az egy-másfél órás mutatványért olyan 25000-45000 Ft körüli járandóságra számíthatsz.


Sok sikert!

2011. jún. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 D.O.81 ***** válasza:

Je ezt elfelejtettem.


Ha legközelebb leolvasztást csinálsz, vedd szépen elő a hajszárítót és azzal pucold le az elpárologtatót.

Én is így olvasztottam le nagyon sokszor a régi hűtőt.

Durván 15-20 perc alatt végeztem a jég mennyiségétől függően. Műanyag burkolatra figyelni kell nehogy nagyon megereszkedjen.

2011. jún. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 ekeke ***** válasza:
áhhh.... be kell rakni egy forróvizes edényt, pillanatok alatt leolvad.
2011. jún. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos és kevésbé hasznos válaszokat!

5 ezerből megúsztam, 1 nap alatt kész lett. :oP

2011. jún. 22. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!