Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A vihar okozta túlfeszültség...

A vihar okozta túlfeszültség miatt elromlott a tv, számítógép, monitor, video, pedig túlfesz. Elleni védőaljzatba voltak dugva. Hogy lehet?

Figyelt kérdés

A számítógépben nincs biztosíték esetleg? Mert meg se nyekken. Nem nálam történt az eset, hanem szülőknél, szegények most telefonáltak hogy gáz van. Mennek a biztosítóhoz... Bakker pedig védőajzat volt...

Ennyit ér? Ti értitek?


2011. jún. 6. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
lehet, hogy gagyi védőaljzat volt. nekem is tönkrement egyszer viharba a régi gépemben egy gagyi tápegység, pedig elvileg volt benne túlfesz elleni védelem...most 6 éve minőségi tápom van és tökéletes.
2011. jún. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos az a védőaljzat ennyit ér.


(A tényleges túlfeszültségvédelem kialakításához egy 3 lépcsős rendszert kellene kiépíteni a házban, ami több százezer forintos tétel. Ennek a rendszernek a 4. lépcsője lehetne a túlfeszültség védős aljzat.)

Jó alternatíva ilyen célra egy szünetmentes táp.


Amúgy lehet, hogy nem ment teljesen tönkre a gép. Jobb táp esetén elképzelhető, hogy csak az ment tönkre. Minden alkatrész pótolható, de reméljük, hogy a vinyó(k) megúszták, mert az adatmentésnek borsos ára van.

2011. jún. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi...

Tv, monitor? Kakukk?

2011. jún. 6. 20:33
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!



Nagy máknak kell lenni ahhoz, hogy csak a biztosíték menjen ki valamiben. Az már általában csak következmény. A túlfesz miatt elszállhatnak a tápban az egyenirányítók, puffer kondi, vezérlő IC és még egy csomó dolog, tévénél, monitornál szintúgy, nem beszélve arról, hogy nem biztos, hogy az elején megáll a probléma.Mindenképpen nézessétek meg szerelővel, ha lehet olyannal, aki nem csak panelt cserélni képes, a legtöbb esetben meg lehet menteni a cuccokat (tudom, mert én is szerelőként, szervizmérnökként dolgozom...). Az ilyen konnektorba dugdosós túlfeszvédelmek, főleg a gagyibbak, nem érnek sokat, komolyabb ménkű átmegy rajtuk...A villám huncut jószág, kikapcsolt, de bedugva hagyott tévénél képes volt a főkapcsoló kivezetései között is átütni...


Üdv!

2011. jún. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy erős villámcsapás még a 3 lépcsős villámvédelmet is próbára teszi, és az sem 100%-os. A komolyabban védett fontos épületeknél úgy van megoldva, hogy lehetőleg ne oda csapjon bele a villám, tehát megpróbálják elcsalni onnan, +a 3 védelmi fázis, illetve Feredélykalitka.
2011. jún. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 homo ludensz ***** válasza:
Hát én mostanában egyszerűen kihúzom a többfészkes elosztót a konnektorból. Egyszer megúsztam csak a ruter lett kuka s azt pár ezerért kicseréltük a vicc az hogy nekem akkor is volt egy EMP600L tipusú túlfeszültség védőm körbeiktatva. Érzékenyek a cuccok hiszen még összeszereléskor a statikus feltöltödés ellen is védik őket.
2011. jún. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 D.O.81 ***** válasza:

Kérdező!


Ugye milyen szépen hülyének néztek titeket, amikor azokat az aljzatokat vettétek.

Senki nem mondta nektek, hogy ez a 4. fokozat és kell még eléje egy áramlevezető (2.fokozat) és egy túlfeszültség korlátozó(3.fokozat) az biztosítéktáblára?

Jó esélyetek van arra momentán, hogy a biztosító elutasítsa a kérelmeteket, mert a szerelésetek nem volt szakszerű. Egy elektromos rendszer villámvédetté tétele öt nullára végződő összegben szokott megállni.

Kell, hogy legyen az épületen villámáram levezető, EPH hálózat, és a túláram és túlfeszültség korlátozó eszközök.

Javaslom számodra a : [link]

Ezeket a DEHN-Ventil cég gyártja. Nem olcsó, de kifizetődő sok tekintetben.


Sok sikert!

2011. jún. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi...

Nagyon jókat írtok, mindig tanul az ember...

Hát ja, azt hiszed hogy megveszed 2 ezerért azt a sz@rt, és kiderül hogy semmit sem ér.

2011. jún. 7. 22:07
 9/10 homo ludensz ***** válasza:
Még annyit hogy családi házban lakunk és emlékszem mikor felépítettük mennyit sz*roztak a lakhatási engedélynél az ELMÜ átvevői. Védőföldelést ( szondát) ütöttek le a villanyszerelők a fal tövében + a 3 fázis mellett ott a O vezeték bár laikus vagyok ilyen téren csak azt nem értem mit kéne még tennünk? Itt az utcában egyik házon sem látok villámhárítót,sőt már TV. antennát sem nagyon.
2011. jún. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy mit kéne még tenni? Pl.: A négy fázisú (négy részből álló) túláramvédelem ki van építve nálatok? Fi relé fel van szerelve? Nem biztos, hogy kell villámhárító. Ha 25 méteren bellül van az építmény legtávolabbi része a magasabb, villámhárítóval ellátott építménytől, akkor nem kötelező, de ez függ az építmény villámvédelmi, és tűzbiztonsági besorolásától, anyagától.
2011. jún. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!