Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » ZELMER 1500 tipusú porszívó...

ZELMER 1500 tipusú porszívó magától kikapcsol néhány másodper működés után. Mi lehet az oka, meg lehet csinálni valahogy?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindent meg lehet javítani, csak a gazdaságosság kérdéses.

Mivel így a kérdésed alapján több oka lehet, ezt nem tudom megítélni.


-kapcsoló

-szénkefe

-kefetartó

-kábeldob csúszóérintkezője

-hőkioldó (ha zárlatos a motor)

-fordulat szabályzó (ha van benne)


Ja, és azon is múlik hogy ki csinálja, van-e hozzá alkatrész és mennyiért.

2011. jún. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Házilag kellene megoldani ha lehet, talán a hőkapcsolóval van gond (feltéve ha van benne), azt hogy lehet megcsináln? Belenéztünk, van benne egy lapka, ha azon valami vezetéket kihúznunk vagy kisütünk??
2011. jún. 9. 09:34
 3/7 D.O.81 ***** válasza:

Porszívóban nincs hőkapcsoló csak hőbizti! Az, ha egyszer kiugrik, akkor csak a bizticsere segít, ami nem egyszerű mert a motorban van elrejtve. Az első válaszóló jó kiindulási pontokat adott.


Jó keresgélést.


Üdv!

2011. jún. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A porszívóban bimetál(hókapcsoló van)Ha hóbiti lenne az kiolvad és nem indulna újra! ha megtelik a porzsák akkor is szokott ilyet csinálni!Meg kell nézni normálisan szív-e?
2011. jún. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekem is volt már hasonló problémám. Akkor a porszívó szűrőjét kitakarítottam és ment is tovább. Hátha csak egy ilyen banális dologról van szó!
2011. jún. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Az Electrolux Kft porszívó laborjában dolgoztam.Szóval hőkapcsoló van benne mivel újraindul.Annyira nincs az elrejtve. Ki kell venni a motort. A motor palástján vannak szellőző "ablakok" a kommutátornál. Elvileg ott kell lenni a tekercsek tetején. De mondom még egyszer a te esetedben nem biztos itt van, én Electrolux porszívóknál vagyok képben.

Azt meg hogy ez-e a gond elég könnyű kideríteni.Elindítod.Megnézed szív-e a gép rendesen.Ha nem, valahol elvan tömődve, dugulva, esetleg porzsák tele.Ezt orvosold. Ezért is melegszik túl a porszívó, ugyanis a beszívott levegővel hűtjük a motort. Ha kevés ez a beszívott levegő=túlmelegedés.

2011. jún. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a kábel mozgatására újból elindul, akkor kábelhiba. A világon nincsen olyan porszívó, aminek a kábele a háziasszonynak elég hosszú lenne. Ilyenkor rángatják szerencsétlent. Azt megszakad.
2012. szept. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!