Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Akkus fúróból vezetékes...

Akkus fúróból vezetékes készítése. Lehetséges? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Van egy olcsóbb fajta 24V-os akkumulátoros fúrógépem, aminek az akkuja már elég rossz, 2 lyuk után lemerül. Egy olyan ötletem támadt, hogy szereznék egy 24V-os tápot és valahogy összeforrasztanám a fúróval és csinálnék belőle egy vezetékes fúrót. Szerintetek lehetséges, hogy működni fog?
2011. jún. 19. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Én régen egy 12 voltos fúróval játszottam meg hogy autóakksira kötöttem. Működött is, de sokkal nagyobb áramot tudott felvenni, ezért mindig szétnyomta a diódát, ami benne volt.
2011. jún. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Inkább az akku pakkot bontsd szét. Sorba vannak kötve a cellái. Ha csak egy rossz belőle, akkor az egész nem megy. Méregesd meg egyenként, a rosszat vedd ki. Ha csak egy rossz, még úgy elmegy. Ha több, akkor cseréld ki, ceruza akku jó bele. Általában Ni-Cd akkuk vannak benne, azt olcsón lehet venni.

Nekem is ilyen volt, kerítettem egy másik rossz akkut, a kettőből a jókat összeraktam.

2011. jún. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Az az igazság, hogy viszonylag nagy tápra lesz szükséged, mert az a tetves motor akár 10A-t is képes kirántani az akksiból.

Tehát kell szerezned egy 230/18V 200VA-es transzformátor, de ha nem találsz, akkor jó a 230/24V 250VA-s vas is. Kell egy 30A/300V-os diódahíd és 30000uF/35V-os elektrolit kondenzátor. Ezeket megfelelően összekötve és polaritáshelyesen az akku helyére csatlakoztatva egy egész jó akkupótló nyerhető.


Sok sikert!

2011. jún. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Meg fogom próbálni!
2011. jún. 20. 09:33
 5/9 anonim ***** válasza:

A technikai paramétereket Do 81 egész korrektül leírta.

Viszont ha ezeket az alkatrészeket boltban veszed meg és ugye a dobozról még nem is beszéltünk, mert ugye csak nem kellene meztelen hagyni akkor ez minimum 15000 Ft-ba kerül.Ezért a pénzért viszont elég jó fúrót kapni.

2011. jún. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan elemszerü akksik vannak benne, mint amilyet a boltban kapsz, csak össze van forrasztva.
2011. jún. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" w3dzz válasza:


A technikai paramétereket Do 81 egész korrektül leírta. "


Persze, csak arról feledkezett meg ha egy 24V váltót egyenirányít és pufferel, akkor 33V-ra tölti fel a kondikat terheletlenül. Az már egy kicsit sok.

A PWM vezérlő elfüstöl a fúróból mint a szél.

2011. jún. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az utolsónak.


Szerintem a DO 81 kolléga is tisztában van ezzel ahogy te is hogy kell bele 1feszültség stabilizátor áramkör.De szerinted aki ilyen zöldsége akar csinálni mint a kérdező(bocs) annak minek leírni.

Tetszik egyébként a többi írás is, elemszerű aksi beforrasztva!! Eleve pont hegesztve van mert a forrasztás hője tönkre tenné.

2011. jún. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 haliholaci válasza:

Vagy simán veszel egy gyárilag ilyent, én már jó ideje használom!

[link]

Több helyen van 12-13 ezer Ft-ért, 6 m vezetékkel!

2013. aug. 19. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!