Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Automata mosógép használható...

Automata mosógép használható ott, ahol nincs vezetékes víz és csatorna? Barkácsolással megoldható? Megéri?

Figyelt kérdés

Hétvégi házba gondoltam, ahol nincs (állandó) fűtés sem, de az gondolom nem baj. A fagyot bírják, ha nincs bennük víz, ugye?

Annyiból megoldható, hogy egy tölthető hordószerű tartályból szívja ki a vizet?


2010. aug. 18. 00:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A csatorna nem szükséges hozzá, ha van például derítő, de szerintem a vezetékes víz nélkül nem működne rendesen. Ha jól emlékszem, akkor benne is van a használati útmutatóban, hogy mekkora víznyomás szükséges a megfelelő működéshez. A fagy nem jelenthet gondot, ha víztelenítve van.
2010. aug. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell hozzá vezetékes víz, több olyan ismerősöm is van, ahol ugyan be van vezetve a víz a házba, de a magas vízdíj miatt a fürdőszobába fúrt kút vize van bekötve és arról megy a mosógép is. Teljesen mindegy, honnan kapja a mosógép a vizet, csak folyamatos legyen a vízellátása.
2010. aug. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Azért a házi vízmű víznyomása nem egyenlő egy tartályból kifolyó víz nyomásával...
2010. aug. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%

00:22-nek


Ahol kútból (motoros szivattyúval!) nyomják fel a vízet, ott rendesen úgy folyik a csapból a víz, mintha a vezetékes rendszerről jönne! Tehát a motoros szivattyú egy megfelelő víznyomást is ad a rendszernek.

Nálunk is évekig így volt víz a házunkban, amíg nem volt vezetékes vízünk, automata mosógép is rendesen működött...


Csakhogy amit a Kérdező leír (hordószerű tartályra kötni) ez nem fog működni!!!


Ilyen helyre nem lehet automata mosógépet tenni, itt csak a hagyományos forgótárcsás mosógép működtethető (+centrifuga)!!!


Amúgy a másik gond ilyen helyen az emésztő illetve a csatornázás hiánya is!

Az automata mosógép elég sok vízet használ 1-1 mosáshoz, ez az emésztőt 1-2 hét alatt megtelíti, ha meg elszivárog a földbe a mosószeres víz, az nem tesz jót a környezetnek, növényeknek...


Szóval, az automata mosógéphez csatornázás is szükségeltetik, nem csak vezetékes víz!... :-[

2010. aug. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem biztos nem működne, az okait már többen leírták előttem, ha akkor inkább egy tárcsás gépet használjatok ott, hétvégi házba az szerintem teljesen megfelelő...
2010. aug. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem meg működne, mert úgy működik, hogy kinyitja a mágnesszelepet amikor víz kell neki és akkor zárja el, ha a vízszintérzékelő szerint megvan a vízszint. Az, hogy mennyi idő alatt éri el - szerintem - indifferens.
2010. aug. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

működni fog, csak a szűrésre figyelni nehogy valami eltömítse a szivattyút benne.


Az elhasznált mosóvizet meg jobb lesz egy másik tartályba vissza nyerni, mivel a mostani mosószerek pár alkalom után teljesen tönkreteszik a termő földet.

2010. aug. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Egyébként a víznyomás meg abszolút nem számít, mivel ott is beöntheted a vizet a gépbe akár vödörből csurgatva is ahol a mosószert szoktad..


Én sokszor így intézem, lecsavarom a zuhanyrózsát és beledugom a slagot aztán megnyitom a foróvizet.

Mivel nálam bojler van és így abból gyorsabb a forróvíz elérése mintha még egyszer fel fűti magának a mosógép a hideg vizet.

Mellesleg energiatakarékosabb is az áramfogyasztás szempontjából.

2010. aug. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Ha van viznyomás működni fog(hordóból nem mert nincs benne szivattyú), ahhoz hogy megfelelő nyomású vizet kapj, csak egyházi vízművet kell beszerezned és arról akár egy csapot is felszerelhetsz ami hasznos egy hétvégi telken!Egy egyszerűbb kis vízművet már 15000 Ft-tól lehet kapni, barkács üzletekben.A vízműhöz nem feltétlenül kell kút, akár egy nagyobb hordó is megteszi, csak figyel oda ki ne fogyjon a víz!

Szenyvízgond sincs, ásol egy kisebb gödröt, kivezeted és majd a föld szépen elissza!

Vigyázz!Maradék víz akár 2-3 l is van a gépbe, ezt télire engedd le a szűrőnél, mert csúnyán szétfagynak a csövek!Éa a vizművet se felejtsd el vízteleníteni!

2010. aug. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
31%
szia ! én nem rég jártam ebben a cipőben a telken kut víz van nincs csatorna a fűre folyik a víz semmi probléma nincs milyen márkályú títusu mosógépet akarsz használni ird le ezeket és ezek szerint segitek mert ehez kell tidni!!!!de nyugimegoldható lessz!!
2010. aug. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!