Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Használható még így a mikrohul...

Használható még így a mikrohullámú sütő?

Figyelt kérdés

Az ajtaján, kívül lévő üveg amúgy is el volt repedve, de most el is tört, és egy nagy darab hiányzik belőle. Az ajtó belsején is van egy üveglap, az sértetlen.

Használható még így a mikró?


2011. jún. 22. 10:38
 1/5 anonim válasza:

A védőrács vagy az ajtó sérülése esetén a készülék használata életveszélyes lehet!

A mikrohullám az emberi szervezetre is kifejtheti hatását, ami nemkívánatos. Ezért a készülékeket, különösen az ajtók tömítését és szigetelését védeni kell, mert sérülése, kopása esetén a környezetbe kerülő sugárzás károsíthatja az ott tartózkodókat. A készülékek megengedett sugárzása a készüléktől 5 cm-re nem haladhatja meg a 10 mW/cm2 értéket üresjárat esetén sem.


El lehet vinni bevizsgáltatni valamelyik szervizbe de sztem inkább cseréld le...Manapság már nem olyan drágák...és egy sérült mikrónál már talán a tecsógazdaságos is jobb

2011. jún. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
OK, köszönöm szépen a válaszod.
2011. jún. 22. 10:59
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Én sokmindent összegányolok a lakásban. (elekronikai technikus lévén)

De egy sérült mikrót én sem szívesen használnék.


Habár nem az üveg, hanem a _fémháló_ épsége a lényeg, de akkor sem éri meg szarakodni egy ilyennel.

2011. jún. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
56%
06.22 10:56-os válaszoló tanácsát ajánlom én is. Vegyél új mikohullámú sütőt!
2011. jún. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Minek venne?
2012. ápr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!