Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A hűtőnek megnő az áramfogyasz...

A hűtőnek megnő az áramfogyasztása, hogyha nagyobb fokozaton használom?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 09:05
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Jelentős mértékben?
2011. júl. 15. 09:05
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha valamiből többet kapsz (itt hidegből), bizony többet kell érte adni..

Amennyivel többet jár, pontosan annyival fogyaszt többet.

2011. júl. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Biztos megnő, hiszen az alacsonyabb hőmérséklet tartásához többet kell mennie a kompresszornak. De nem hiszem, hogy jelentősen, a mai hűtők elég keveset fogyasztanak.


Forintra nem tudom, csak tippelek, hogy max. egypárszáz Ft plusz ha feltekered két fokozattal, vagy még annyi se. Függ attól mennyire szellőzik a hátulja, nincs-e mögötte radiátor, tél van vagy nyár...

2011. júl. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
A hűtökön általában feltüntetik az energiaosztályt, amit a maximális terheléssel mért éves fogyasztás alapján számítanak fel. Egy modern A++ osztályú hűtő max. fokozatos kb. évi 250-400 kWh-t használ fel.
2011. júl. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Hosszú távon(fogózz meg!) a magasabb fokozat előnyösebb úgy a hűtésnél, mint fűtésnél. A fogyasztás csak a beállított érték(+,-) eléréséig nagyobb. Utána már csak szinten kell tartsa. Persze, ez sok más tényezőtől is függ:pl. a környezet hőmérsékletétől és nem utolsó sorban, hogy milyen gyakran nyitogatom a hűtő ajtaját és mennyi ideig tartom nyitva, hogy eldöntsem, hogy mi a fészkes fenét vacsorázzak...
2011. júl. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az elöttem szólónak: Minél nagyobb a hőmérsékletkülönbség, annál több energiát kell belefektetni a hőntartásba. Tehát, ha nagyobb fokozatra teszi a kérdező a hűtő termosztátját, többet fog járni a kompresszor, hogy bekapcsolás után elérje a kívánt hőt.
2011. júl. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
0%
"Az előttem szólónak" ajánlanám, hogy olvassa el még egyszer, figyelmesebben amit írtam.
2011. júl. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

20:00-nak..

Hát nagyon nem így látom, és tényleg látom.

Ha feltekerem télen a fűtést otthon, még ugyanolyan hőmérsékletű napokon is (láthatóan ugyanannyit süt a nap, ugyanannyit mond a meteorológia) bizony jóval több gáz fogy, mutatja az óra! És nem az első napról van szó, amikor ugye a feljebb fűtés idejére indokoltnak látnám én is, hanem a köv. stb. napokról.

Úgyhogy nekem mondhatsz amit akarsz, nem hiszem hogy úgy van, a számok mást "mondanak". (Meg azért jártam iskolába is, és hűtőszerelőként is mást tapasztalok.)

2011. júl. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Akármennyire is magyarázod ez az ábra bizony azt mutatja hogy ha nagyobb a hőmérséklet-különbség, akkor egységnyi idő alatt nagyobb a hőmérsékletváltozás, ami ugye m*c*dT-vel energia, az energia/idő az meg teljesítmény, tehát ha nagyobb különbséget akarsz fenntartani az több energiádba fog fájni.


[link]

2011. júl. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

@20:00

Amit mondasz, eleve ellentmondás. Ha a szinten tartáshoz nem kellene energia, mert mondjuk tökéletes a hőszigetelés és nem nyitjuk ki soha, akkor esetleg. Így elvileg ki is húzhatnánk a falból, tartaná a hideget. De a folyamatos üzemben is fogyaszt energiát (kb. te is ezt írtad), vagyis hő áramlik be a hűtőbe. Ha pedig van hőáramlás, akkor az annál nagyobb, minél nagyobb a hőmérséklet különbség, vagyis magasabb fokozatban nagyobb energia kell ennek ellensúlyozására.

2011. júl. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!