Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyit fogyaszt egy hűtő...

Mennyit fogyaszt egy hűtő havonta?

Figyelt kérdés

Hűtővásárlás előtt vagyok. A+ hűtőt néztünk ki. az áll ott, hogy 230 kwh. Ez akkor az éves fogyasztás lenne? Mert más típusúaknál is 150-250 körüli számot ír, mint éves fogyasztás. Ez 45-ös kw ár mellett olyan havi 850 forint. Reális ez?

Írjatok saját adatot, ha tudtok, kb. havi mennyire jön ki a hűtő áramdíja és ez hány óra használatot takar naponta. Spóroltok úgy vele, hogy nem használjátok?


2011. júl. 24. 20:51
1 2
 1/14 anonim válasza:
Igen, ez azt jelenti. És nem csak kevesebbet fogyaszt, hanem jobban óvod is a környezeted.
2011. júl. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 ciceribojso ***** válasza:
Igen, reális. Én 1000.- ft-ra taksáltam volna.
2011. júl. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem használod, minek vetted?
2011. júl. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"Ha nem használod, minek vetted?"

Nem tudsz olvasni? Hűtővásárlás ELŐTT

2011. júl. 25. 14:19
 5/14 A kérdező kommentje:

bocsi, korán elküldtem.

Szóval: hűtővásárlás előtt vagyunk. Még nincs meg a hűtő, csak kinéztünk egyet, aminek annyi a fogyasztása, amit a kérdésben leírtam.

Nagymamám pl. sokszor ki szokta húzni a hűtőt nyáron is, ha épp nincs olyana, amit muszáj hűteni, így spórol, ezért kérdeztem, hogy mások is szoktak-e így takarékoskodni.

2011. júl. 25. 14:21
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!


A+ -os hűtő energia/környezetbarát :-)


Az újabb hűtők lényegesen kevesebbet fogyasztanak a 10 évvel ezelőtt készített társaiknál (a régi lehel hűtőgépünk egyedül havi 2500 forintot evett meg).


Az általános tapasztalatom az, hogy egy háztartásban egy kombi hűtő szokott lenni, és egy fagyasztó. Ezek havi szinten 1500-3000 forintnyi összeget emésztenek fel tipus, méret, hatásfok alapján.


Nálunk átlagosan "Kb... 2000 Ft" a havi pénzfogyasztásuk :-) A hűtőszekrényt csak akkor szoktuk kikapcsolni, ha hosszabb ideig nem tartózkodunk otthon (1 hétnél hosszabb idő). Akkor csak a fagyasztó megy.


:-)

2011. júl. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

letezik A+++ os az meg kevesebbet fogyaszt mint az A++ -os


A+++ legkisebb fogyasztás

A++ valamivel több

A+ amit irtál


szerintem érdemes megvenni ha picit drágább akkor is mivel visszahozza a villanyszámlaval!

A nagyob energiatakarekossagot jobb hoszigetelessel erik el.udv!

2011. júl. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

[link]


azert az a++ es A+++ kozott igen nagy az arkulonbseg :) de ott mar kerdeses ,hogy megterul e valaha:) ha 10 evvel szamolsz...

2011. júl. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

10 évig meg lehet ki sem tart a hűtő. :D hisz a mai kütyüket olyanra tervezik, hogy lehetőleg már a garancia lejárta után tönkremenjenek. egy lehel hűtő még évtizedekig rendben működik, a szüleimé 30 éves és még működik.

egyébként ma vettük meg a hűtőt. A+-ost, egy Zanussi kombinált hűtőt. 220kw-os a fogyasztása.

2011. júl. 29. 15:14
 10/14 anonim ***** válasza:
igazad van :) csak a markasabb dragabbak altalaban tovabb birja de 10 evet sztem 1 A++ os kibirna.ha mienke kifingik olyant fogunk venni. :)
2011. júl. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!