Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Honnan látom, hogy egy hűtő...

Honnan látom, hogy egy hűtő hátára fektethető-e?

Figyelt kérdés

Igaz az, hogy amelyik hűtő hátoldalán a rácsozás csövei függőlegesek, tehát az "U" alakja felfelé majd lefelé néz, azt NEM lehet fektetni, de viszont azt a fajtát, aminek vízszintesen vannak a csövei és az "U" alakok oldalra néznek, azokat meg lehet fektetni?


Haver mondta, hogy a függőlegesen futó csövekben megreked a szállítás által "összezavart" olaj, tehát egyáltalán nincs is értelme egy napot állni hagyni, eleve a fektetéssel kinyírod a hűtőt, ellenben a vízszintesen haladó hűtőcsövekkel szerelteket viszont lehet hátukra fektetve szállítani, mert azokban visszatalál az olaj a kompresszorba...


Igaz ez?


Tehát ha van egy olyan hűtőm ami hátoldalán lett szállítva, akkor annak konyec?


2011. okt. 27. 01:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha szállítás közben nem működtetted a kompresszort, akkor nem nyomja fel az olajat a radiátorba. Szóval teljesen mindegy.
2011. okt. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Akkor mindegy a szállítás csak hagyja az ember leülepedni és csak egy nap után bekapcsolni?

Semmiképp nem mehet tönkre a szállítás miatt?

2011. okt. 27. 10:54
 3/24 anonim ***** válasza:

"Semmiképp nem mehet tönkre a szállítás miatt?"


Az olajadnak arra volna szüksége hogy valami belenyomja a vékony csőbe és kinyomja maga előtt a levegőt. A sűrűsége miatt nem fog ilyet csinálni.

2011. okt. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Tehát akkor mindegy a szállítás, a lényeg, hogy mindenképp álljon ** időt, azt mindenképp mennie kellene?

Az olaj mindenképp a helyére kerül akkor?

Nem mehetne tönkre a hátára fordítástól a hűtő?

2011. okt. 27. 22:05
 5/24 anonim ***** válasza:
A hűtőt lehet megdöntve szállítani, de nem szabad utánna bekapcsolni legalább 12 órát. Kifolyik a kenőolaj a motorból, és az elégtelen kenés miatt elromolhat a motor. A 12 óra alatt az visszafolyik a helyére, és utána be lehet kapcsolni. Teljesen eldöntve viszont nem szabad szállítani, mert kiakadhat egy alkatrész a motorban, amit csak a motor megbontásával lehet javítani. A te hűtőd, ha kivárod a 12 órát, és beindul a hátoldalán levő szállítás után, akkor az működni fog. Vannak régebbi típusok, amikben nem akad ki az alkatrész.
2011. okt. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen el lett hozva a hűtő a hátoldalán, Alien márkájú három éves hűtő. énis 12 órát hallottam, kivártam, egy kompresszoros, a teteje azóta -31 fokra lehül, az allja meg +15 fokig max! 1-7ig van a skála, vártunk vele 12-őt megint, azt egyesen járattuk, utána megint 12 óra pihenő,majd 3-ason, de mindenképp felül-31 alul meg 14-15 fokot produkál... Szóval valami baja van mindenképpen...


Van tipped?

2011. okt. 31. 06:49
 7/24 anonim ***** válasza:
A gagyasztó külön van? Kétajtós a géped? Mert ha egy ajtós,akkor nem lehet a hő körforgása miatt ekkora difi a teteje, és az alja között.
2011. okt. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Miért nem írsz típust, és márkát? Így nagyon nehéz válaszolni. Ha valaki szeretne valamit tudni a készülékekről, mindenképpen kell típus, és márka megnevezése.
2011. okt. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Alien

Modell: ba-281

Felül 50L-es fagyasztóval! :)

És felül -31c, alul +14-15c fok!

Már beszéltem a sráccal, visszavásárolja, csak, hogy ne essek megint ebbe a hibába, gondoltam jó ha tudom mi lehetett a gond... Vagy mi a gond...

2011. nov. 1. 02:42
 10/24 A kérdező kommentje:
Próbáltam linket adni, de csak alkatrészeket találtam hozzá... :(
2011. nov. 1. 02:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!