Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Melyik automata mosógép márka...

Melyik automata mosógép márka a legjobb? Felültöltős.

Figyelt kérdés
Valamint melyikre lehet meleg vizet kötni? És melyik a legenergiatakarékosabb? kb 100.000 ft-ig
2011. aug. 29. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre nehéz válaszolni,mert ez egy kicsit szerencse dolga is. Azt javasolom, hogy olasz, spanyol gyártmányt NE vegyél, mert az alkatrész ellátásuk elég gyatra. Ha megteheted, inkább német gyártmányút vegyél.

A melegvíz rákötést nem tartom jó ötletnek, mert ha pl. cak 30 vagy 40 C fokon akarsz mosni, és a melegvíz ettől magasabb hőfokú, igencsak rosszul jársz.

2011. aug. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez például egy hideg-melegvizes mosógép. Letudod az oldalon tölteni a használati útmutatóját. 30 fokos mosásnál nyilván nem is működik a melegvíz betöltés, minimum csak 40 fokos mosásnál. Egy gomnyomásra meglehet szakítani a melegvíz betöltését, és akkor felfűti a vizet. Ugye ez például 40 fokos mosásnál hasznos, hogy ne legyen túl magas a vízhőfok. Szóval ha nem mosol gyakran 60 fokon, akkor nincs is értelme ilyen készüléket venni. Azért írom, mert elsőre lehet jó gondolat, de lehet kisem tudnád használni. Mi például 60 fokon semmit sem mosunk, hiszen mindenre 30-40 fok van írva max mosási hőmérsékletnek.


És még valamit leírok, ami idegesít: azért veszel mosógépet hogy normálisan mossál, vagy azért hogy energiatakarékoskodjál? Mert ha azért, hogy mossál, akkor olyat vegyél, ami minél többet fogyaszt, ahogy én is tettem.

Tesómnak 40l-es Samsungja van, nekem 56l-es LG. Mindegyik "A" energiaosztály. A mi LG gépünk sokkal jobban mos, direkt olyan gépet keresetem ami minél többet fogyaszt, nem azért vettem gépet, hogy spóroljak, hanem hogy mossak. Valahogy zavar a tesóm Samsungjában, hogy vizet sem látok benne, oké modern gép, meg minden, de valahogy hihetetlen, hogy ennyi vízben normálisan kimosson, az LG-nkben legalább látom, hogy van benne víz. Jobban elhiszem, hogy ebben tisztábbak lesznek a ruhák.

Meg ez az energiatakarékosság dolog: ez inkább országosan jelent vízcsökkentést, hogy több 100 és több 1000 ember fokozatosan lecseréli a gépét minél energiatakarékosabbra, de neked egyedileg pár liter víz miatt nem fog több-kevesebb pénzed maradni a pénztárcádban, mert olyan minimális az a pár liter víz.

2011. aug. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!