Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen szerelési munkákat...

Milyen szerelési munkákat kell elvégezni, ha kerámialapos (3 fázist igénylő) tűzhelyet szeretnék beszereltetni? Részletezem a paramétereket: (Teljesen laikus vagyok. )

Figyelt kérdés

1.A villanyóra Elster ME 2E KI.2 10-60A, 230V 50 Hz. Az óra lakáson kívül van...


2.A lakásban a megszakítótáblán 5 db megszakító van:


- B6 230/400... (4500)

- C16 340/400... (4500) - (Ebből összesen 3 db van)

- B10 230/400 (3000)


Az utolsóra van minden konyhai konnektor kötve + még más is a lakásban, úgyhogy jelenleg sem tud egyszerre működni mikró, mosogatógép, fritőz... kettő sem együtt :(


Kérdéseim:

1.A villanyórát nagyobbra kell cserélni (ELMÜ-vel). Kb. mennyibe kerül?


2. A kismegszakítóknál az látszik, hogy a lakásban bent van a 3 fázis, és másik megszakítóra kötve működhetne a villanytűzhely?


2011. szept. 3. 15:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Nekünk most 1 fázis van, de nagyobbra kellett cseréltetni az órát és ez ingyenes volt, most 30 vagy 36 amperes nem emlékszem, ez a legnagyobb amit ingyenesen tesznek fel. (Egyfázisra, háromra majd megmondják).)A régi lakásunkban 3 fázisú tűzhely volt, mind a három megszakítóra rá van kötve, el van osztva a terhelés. Max a sütőt nem a leggyengébbre kell kötni, de azt majd a szerelő tudja. Lehet legjobb ha új vezetékkel viszi egy szerelő oda a három fázist, nincs más megoldás. (Ha most nem megy oda mind a három fázis akkor feltétlen ki kell építeni.)
2011. szept. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Köszi a kommentedet!:)


Ha teljesen új vezetéket kell átvezetni vagy az órától vagy a kismegszakítótól a tűzhelyig, akkor inkább lemondok a villanytűzhelyről, úgy már túl nagy lenne a felfordulás...

2011. szept. 4. 08:46
 3/27 Gugu Gabor ***** válasza:

Mivel most is gondod van (nem működik a fritőz mosogató gép együtt)

Szóval én javasolnám ha még nagy felfordulással is jár lehet érdemes lenne megcsináltatni egy villany szerelővel a dolgokat. Mondjuk hogy kellemest a hasznossal... vagy valami ilyesmi :)

2011. szept. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Igen, mindenképpen gondoltam rá, hogy ki kellene küszöbölni a mikró-fritőz-mosogatógép problémát. De gondolom, hogy át lehetne köttetni más megszakítókra... Nem? Ehhez nem kellene új vezetékeket betenni...


Most gáztűzhelyem van és borzasztó mennyire megbízhatatlan a gázellátás.

Gondoltam arra is, hogy kombit szereltetnék be, ehhez talán nem is kellene a villany-részt megbolygatni, de ha jól számoltam ez lenne hosszú távon a legdrágább megoldás, mert így is fizetném a majd 4000-ezret negyedévente a gázra... meg még a sütő részre az áramot.


Aztán lehet, hogy nem jól számoltam :)

2011. szept. 4. 11:48
 5/27 anonim ***** válasza:

A villanytűzhelynek mindenképpen teljesen különálló kábelt kell vinni, és nem árt a mikrot is különtenni a mosogatógéptől.

Ha van három fázis, akkor a fogyasztásmérőn írnia kell, és a fogy. mérőnél közvetlenül három megszakítónak kell lennie. Ha csak egy van, akkor egy fázisú az óra, és annyi megy a lakásba be. Tudni kellene, hogy a tűzhelyt lehet-e egy fázisra kötni, illetve a megszakító teljesítményének megfelelően reteszelni, hogy határolni tudja a fogyasztást. (vannak tűzhelyek, amiket a hálózat teherbírására lehet "szabni". A reteszelés annyit jelent, hogy nem enged több terhelést, mint amit elbír a hálózat.) Azt nem írtad, hogy az óránál mennyi, és hány Amperes megszakító(k) van(nak). Szerintem hívjál ki egy szerelőt, hogy az a saját szemével láthassa, mi a felállás nálad. Így elég pontatlan a tájékoztatásod. Egy biztos, a konyhádnak nem B-16A, hanem C 16 A megszakító kell a mikro miatt, mivel az kapacitív fogyasztó, és több az indulóárama, mint az üzemi.

2011. szept. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Még valami: A fogyasztásmérőt nem lehet nagyobbra cserélni, mert annál nagyobb nem létezik, de a mellette levő megszakító(ka)t igen.
2011. szept. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Miből látod, hogy ott a három fázis?
2011. szept. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
A mikrót és a mosogatógépet nem kell feltétlenül külön vezetékre tenni,hiszen azt már csak meg tudod jegyezni,hogy egyszerre ne használd! A kombi tűzhelybe is létezik, olyan nekem is olyan van,hogy felül két villany lap két gázégő,alul a sütő villany! Azt is be lehet egy fázisra kötni,akkor a tűzhely saját magát korlátozza le(reteszeli magát)mindent nem lehet egyszerre bekapcsolni!!Asszonyt meg kioktatni egy áramkörön lévő dolgokat egyszerre ne használja!!Frítőz grillsütő,mosógép,mosógatógép,tűzhely!!Ha elfelejti az sem gond(nálunk is volt már ilyen!A kisautomata tudja a dolgát
2011. szept. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
kisautómata visszahűl!!Egy két fogyasztót ki kell kapcsolni és mehet minden tovább!
2011. szept. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Az hogy három fázisod van vagy nem csak az óra alatt lévő kismegszakítóból tudod meg!! Ha csak egy van akkor a lakásban bár hány áramkörre van szétosztva az egy fázis!!Ha kettő(régen adtak kettőt is)vagy három van akkor érdemes a tűzhelyt úgy bekötni!!Egyébként az ELMÜnél 4000 Ft Amperenként a lakossági hozzájárulás! Tehát ha volt pl. 1x20A és 3x16A re akarsz bővíteni akkor a különbözetet kell 4000 Ft-al megszorozni!!példánkban ez 112 ezer Ft
2011. szept. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!