Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen szerelési munkákat...

Milyen szerelési munkákat kell elvégezni, ha kerámialapos (3 fázist igénylő) tűzhelyet szeretnék beszereltetni? Részletezem a paramétereket: (Teljesen laikus vagyok. )

Figyelt kérdés

1.A villanyóra Elster ME 2E KI.2 10-60A, 230V 50 Hz. Az óra lakáson kívül van...


2.A lakásban a megszakítótáblán 5 db megszakító van:


- B6 230/400... (4500)

- C16 340/400... (4500) - (Ebből összesen 3 db van)

- B10 230/400 (3000)


Az utolsóra van minden konyhai konnektor kötve + még más is a lakásban, úgyhogy jelenleg sem tud egyszerre működni mikró, mosogatógép, fritőz... kettő sem együtt :(


Kérdéseim:

1.A villanyórát nagyobbra kell cserélni (ELMÜ-vel). Kb. mennyibe kerül?


2. A kismegszakítóknál az látszik, hogy a lakásban bent van a 3 fázis, és másik megszakítóra kötve működhetne a villanytűzhely?


2011. szept. 3. 15:29
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Valamilyen Elektrolux tűzhelyet szeretnék.


Az lehetséges szerinted, hogy a kombi tűzhelynek, aminek csak a sütő része villany, annak "simán" elég az 1 fázis?

2011. szept. 13. 08:34
 22/27 anonim ***** válasza:
Igen! Ha csak a sütő villany elég 1 fázis is,de a vezeték keresztmetszet legalább 2,5 mm2 réz legyen!
2011. szept. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Hát most kicsit jegelem mindenképpen a témát, de mindenképpen hasznos volt a beszélgetés, főleg Veled!:)


Lehet, hogy a kombi mellett fogok dönteni, mivel ez jár a legkevesebb felfordulással, meg szerelési költséggel, bár ahogy számolgattam így lenne a legdrágább az üzemeltetés, a dupla számla miatt. De lehet, hogy rosszul kalkuláltam, és nem nagy eltérésről van szó amúgy sem.

Viszont így nem kellene több tíz ezer forintot kifizetni a gázóra leszerelésre (ha nem akarok alapdíjat fizetni) és a többi és a többi...


Főleg a sütőnél zavar, hogy sokszor alig van gáznyomás, hogy ami máskor 40 perc alatt megsül a sütőben, van, hogy máskor meg 1 óra alatt sem. Ezért szeretném elsősorban, a sütő miatt lecserélni, teljesen kiszámíthatatlan... és ez bosszant.


Köszi a válaszokat! :)

2011. szept. 15. 05:16
 24/27 A kérdező kommentje:
Részben ismételtem magam... bocs... :)
2011. szept. 15. 05:17
 25/27 anonim ***** válasza:
Köszönöm! Ha segíthetek írj prívátra,ha nem laksz messze Bp-től szívesen elmegyek bekötöm a tűzhelyt természetesen INGYEN! szia!
2011. szept. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a felajánlásodat!:) És természetes, hogy nem kérném ingyen. Egyébként Észak-Pesten lakom.

Jelentkezem e-mailben, ha aktuális lesz. :)

2011. szept. 17. 11:08
 27/27 A kérdező kommentje:

Kedves Ismeretlen Válaszoló - akivel az utolsó hsz-okban beszélgettünk - Küldtem Neked privát levelet, remélem, hogy megtalálod.


További kérdéseim lennének :)

2012. jan. 21. 05:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!