Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A mosogatógépet ha pakolom...

A mosogatógépet ha pakolom ki-be mindig áramtalanítani kell? Ki kell húzni a konnektorból?

Figyelt kérdés
Nemrég vettük a gépet, és eddig mindig áramtalanítottam, de most csak lekapcsoltuk, és én áramtalanítás nélkül kezdtem el kipakolni. Megrázhatott volna? Gyerekek is vannak, gond, ha nincs mindig áramtalanítva? Ők is belenyúlnak mindig. Köszi, aki felvilágosít!
2011. szept. 24. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem ráz meg.. most képzeld el, mit csinálsz ha beépíted a konyhabútorba.. lebontod minden mosogatásnál a bútorlapot?

Ezeknek komoly érintésvédelmi szabályokon kell átesniük, arról nem is beszélve ha rázna zárlatos lenne és levágná a megszakítót. 1X éve használok mosogatógépet, ilyenről még csak nem is hallottam.. TV-t is kihúzod amikor nem használod? Szerintem nem

2011. szept. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A leírását olvasd el, abban biztosan benne van. Egyébként a legtöbb gépet hivatalosan áramtalanítani kell, pl. a mosógépet is, mindazonáltal a legtöbb ember nem húzza ki, mielőtt belenyúl.
2011. szept. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy első: engem rázott már meg mosogatógép a konyhapulton keresztül... majdnem elájultam, akkora ütést kaptam. Nem is értem, hogy történt.
2011. szept. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elméletileg áramtalanítani kell. Géptől függ, régieknél nem írták ezt vagy is én nem láttam de ott mindig kellett ha bele akartál nyúlni mert nem volt úgy felszerelve biztonságilag hogy az ne rázzon meg. De manapság a házakban van földelés plusz autómata biztosíték ami azonnal lekapcsol ha valami gáz van és ha rázni akarna a gép. Ha a ház földelése jól van megoldva akkor ezzel nem lehet gond. De ha hosszabb ideig nem használod akkor érdemes áramtalanítani takarékosság céljából.
2011. szept. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy "áramtalanítani"?

Elégnek kell lennie, ha a hálózati kapcsolóját kikapcsolod!

Az megszakítja a hálózat mindkét ágát.

Egy beépített készüléknél nem is tudnád egyszerűen megoldani, általában mögötte a pult alatt van a becsatlakozás.

2011. szept. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Tömbházban lakunk, hogy a földelés milyen, passz.

Mi nem építettük be, így ki tudom húzni minden alkalommal. Most viszont csak kikapcsolta párom, én meg kinyitottam, kiszedtem. Utána láttam, hogy nincs kihúzva. Nem tenne jót egy áramütés, főleg,hogy szoptatom a kisbabámat. De a nagyobb gyerekeknek sem. Inkább akkor kihúzom minden alkalommal.

2011. szept. 24. 11:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Esetleg szerezz be kapcsolós konnektort vagy elosztót. Mi már egy csomót vettünk, mindent kicseréltünk rá, így például a tévét egyetlen gombnyomással tudjuk áramtalanítani.
2011. szept. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hú, köszi, ez jó ötlet!
2011. szept. 24. 13:47
 9/10 anonim ***** válasza:

Mosó, mosogatógépet ne dugd be hosszabbítóba semmi esetre sem! Ilyen marhaságot ne irjatok! A tv-hez lehet,mosó, mosogatógéphez nem.

Mivel kell lenni védőföldelésnek, (anélkül nem szabad használni a gépet) nyugodtan maradhat bedugva a villásdugó. Ha ráz a géped, akkor ott nagy baj van a védőhálózatodnak. Akkor viszont semmit ne használj, amihez védőföldelés kell!

Vill.szer.

2011. szept. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi a mosogatógépet nem szoktuk áramtalanítani, leginkább azért mert a konnektor a szekrénysor mögött van, elég nagy macera lenne.

A mosógépet viszont mindig kihúzzuk, az pont ott van kéznél.

Egyébként mosógép már rázott meg, de a mosogatógép még soha. (lekopogom)

2011. szept. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!