Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hol éri meg jobban melegíteni...

Hol éri meg jobban melegíteni a vizet? A gáztűzhelyen vagy a vízforralóval?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 28. 15:34
 1/9 anonim válasza:
100%
szerintem gázon, mert a villany drágább, mivel gázból állítják elő. én ezek szerint csinálom a dolgokat, remélem, nem tévedek :)
2009. ápr. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ez igaz de a gázon kb 10 percig kell melegíteni a vízforralónak meg elég kb 2 perc és kész
2009. ápr. 28. 15:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vízforraló, mert a gázon egy örökké tartó valóság mire felforr.
2009. ápr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sztem is vízforraló (kisebb mennyiségnél persze, s nem lavornyi vízet), mert ott pillanatok alatt felforr...
2009. ápr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

az idő lényegtelen.


ami biztos

- ugyanannyi energia elektromos áramból kb. 4x annyiba kerül, mint gázból.

-az elektromos melegítő hatásfoka madjnem 100% (100 nem lehet, mert a fűtőszál is melegszik)


a kérdés az, hogy lábos+gáztűzhely hatásfoka rosszabb-e mint 25% (azaz az energia 3/4-e elvész), mert ha nem, akkor a villany drágább.

szerintem nem rosszbb, de ez ki kellene mérni.

2009. ápr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

16:14 még az a szerencse, hogy a fűtőszál melegszik. Azért az a neve, hogy fűtőszál. Minél jobban melegszik annál hamarabb tudja a vizet megmelegíteni, a baj a csatlakozó vezetékekben van, mivel annak az ohmos ellenállása veszteség (ezért nem lesz 100% a teljesítménye), míg a fűtőszálnál pont az a lényeg, hogy minél nagyobb ellenállású legyen.


A gázon először az edényt melegíted és csak azután a vizet.

Mennyivel egyszerűbb és gyorsabb közvetlenül a vizet melegíteni. Az vízmelegítőnek állandó a teljesítménye, ha időnként kis vízkőoldóval elmosod, hogy leoldja róla a vízkövet, míg a gáz fűtőértéke tud ingadozni.

2009. ápr. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Kedves 19:22-es!

most azt hiszed mondtál valami okosat?

Az az energia, ami a fűtőszálat melegíti (még akkor is, ha ez szükséges) veszteség, mert számunkra csak az az energia hasznos, ami a vizet melegíti.


Az amit írtál persze igaz, csak éppen hasznossága 0 a kérdés szempontjából.

2009. ápr. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%

16:14 az idő az egyik legfontosabb tényező!


[link]

2009. ápr. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
38%

Egységnyi energiára a -GÁZ- olcsóbb.



Kérdés?

2009. máj. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!