Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A teflon bevonatú edényeket -...

A teflon bevonatú edényeket - pl. Tefal - nem lehet normálisan gáztűzhelyen használni, mert csúnya, égettes, fekete lesz az aljuk?

Figyelt kérdés
Szóval ezeket inkább villany tűzhelyhez, ill. Indukciós főzőlapokhoz találták ki?
2011. szept. 30. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Tefal-os palacsintasütőmet már vagy 5 éve használom rendes gáztűzhelyen.

Nem csúnya.Feketedik,de nem zavaró.

2011. szept. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tetro ***** válasza:
100%
a teflon bevonatnak semmi köze az indukciós főzőlapokhoz. mármint van ami teflonos és indukciós is, de a kettő nem függ egymástól.
2011. szept. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A belseje legyen tiszta a külseje szerintem egy idő után mindegyiknek elszíneződik. Bocs ha hülyeséget mondtam. Nekem is tefalos piros pöttyös palacsinta sütőm van, az alja csúnya, a belseje még jó. Lesz@rom milyen kívül. :D
2011. szept. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem kell ráfolyatni semmit, és akkor nem ég rá, nem lesz fekete.

2. Ha mégis ráfolyt, frissen kell letakarítani.


Nekem villanytűzhelyem van, ha bénázok, és az oldalán lefolyik az olaj, nekem is fekete lesz. Ha nem vakarnám le minden egyes alkalommal, egyre inkább fekete lenne.

2011. szept. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet kapni gáztűzhelyhez elosztó lapot. Van olyan is, ami nem lukacsos, hanem egybefüggő vaslap. Azt ráteszed a láng fölé, és arra az edényt, úgy nem lesz égett.
2011. szept. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem tökmindegy, milyen az alja, amíg a teflonbevonata jó :)

Nekem egyébként a Spirit családból való edényeim vannak, ezeknek az alja alapból fekete, így lehet, hogy elszíneződött már, de teljesen ugyanúgy néz ki, mint újkorában. Az oldalán persze látszik, ha lefolyik rá valami, az ronda, de ha azonnal letakarítom, akkor nincs gond vele.

2011. szept. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5 éve használok gázon Tefal serpenyőket, ha egy kicsit elszíneződik az alja, akkor mosogatásnál fém dörzsivel meg sikálom. A belsejéhez nem érek vele. De szerintem sem az alja számít.
2011. szept. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!