Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen hütöt vegyek? Energia...

Milyen hütöt vegyek? Energia szempontjából mi a legjobb?

Figyelt kérdés
Hol vegyem ?
2011. dec. 9. 21:09
 1/5 anonim válasza:
Szerintem a horvát gyártmányú Gorenje a legjobb, nekem is ilyen van (150 l normál hűtő, 40 l fagyasztó) maximálisan elégedett vagyok vele. De sok jót hallottam a spanyol Solac-ról is.
2011. dec. 11. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Amin "A+" felirat van.
2011. dec. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 fúróferkó ***** válasza:

Javasolnám,hogy 2 kompresszoros kombi hűtőt keress!

Azért előnyös ,mert egymástól függetlenül ki lehet kapcsolni vagy a hűtő,vagy a fagyasztó részét.

Én már + 6 fok alatti külső hőmérsékletnél a hűtőt szüneteltetem,a kaja elfér a teraszon és nem ketyeg feleslegesen a 100 wattos kompresszor.

Ha megtaláltad ,akkor A+,vagy még több+ jelűt.Attól lesz A+ vagy A++ ,hogy minden ki van öntve hőszigetelő habbal,így csökkentve a hőveszteséget.

2011. dec. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Üdv.

Ma már a készülékek többsége A+ besorolású,de vannak A+ és A++ kategóriájú készülékek is.

Ezek a betüjelek mutatják a készülék fajlagos fogyasztását.

A hűtő kiválasztásának egyik fontos szempontja a méret, hogy mekkora ürtartalomra van szükség. Akkorát érdemes, ami jól ki lenne használva. Ezzel lehet igazából spórolni.

Az A+ vagy A++ energiaosztályút valassz, az igazából árfüggő. Ha nagy az árkülönbség, akkor nem fogja behozni az élettartama során, hiába fogyaszt kevesebbet. (természetesen,ha környezettudatosan gondolkodunk, akkor a kisebb fogyasztásút választjuk.

Mindenképpen érdemes megnézni a tényleges éves energiafogyasztást is, (ezt is megadják az enegiacimkén kWh-ban) mert előfordulhat, hogy szinte elhanyagolható fogyasztásbeli különbség ellenére az egyik A+ a másik A++.

Az egyik előző hozzászólásnál szóba került, hogy 1 vagy 2 kompresszor. Kétkompresszoros hűtőt már nagyon nehéz találni, elvétve fordul csak elő. Mára a technika túlhaladta. Ráadásul 30-40%-al is drágább lehet, mint egy ugyanakkora méretü, egykompresszoros változat.

Amin érdemes elgondolkodni, hogy hagyományos vagy un. Nofrost (légbefúvásos) hűtőt válassz. Mindkét technologiának vannak előnyei és hátrányai.

Hogy hol vedd meg, arra egyszerű a válasz? ahol az igényeidhez legjobban passzoló készüléket a legjobb áron kapod meg. Azért a webáruházakkal, meg műszaki outletekkel érdemes vigyázni. Ha ott kinézünk egy modellt, akkor érdemes a gyártó magyar honlapján fen van-e az a konkrét modell. Mert előfordulhat, hogy olyan modellt árulnak, ami nincs a gyártó magyarországi szortimentjében, és ezesetben a javíttatás, alkatrészbeszerzés problémás lehet.

Bocsánat a hosszért.

2011. dec. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kösszi a válaszokat ! A jézuska hozott nekem egy samsung hütöt ! alul fagyasztós két fiokkal ! felül hütö üvegpolcal ! szürke színű és A++ os !!
2012. jan. 2. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!