Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Használt varrógépet érdemes...

Használt varrógépet érdemes venni?

Figyelt kérdés

Szeretnék varrógépet venni a barátnőmnek, de nem tudom érdemes-e használtat venni 10-15e FT-ért. Singer, Husqvarna, Toyota, Aeg márkákat néztem, inkább régebbi, kevésbé műanyagos gépeket? Szerintetek?

Mire érdemes figyelni? Már azt tudom, hogy mi az a szabadkaros, és az olyan a jó...

Az újak sajnos elég drágák, vagy tiszta műanyagok, amik állítólag nem jók. De én aztán nem értek hozzá....



2011. dec. 13. 14:07
 1/3 fúróferkó ***** válasza:

Ezeket a mai gépeket még talán újonnan sem nagyon érdemes megvenni .Pontosan a műanyag alkatrészek és egyéb gyengeségei miatt.

Ha használtat veszel,először is jó lenne ha előtted varrnának vagy te varrnál vele.Ha a varrat egyenletes nincs öltéskihagyás ,továbbb lehet vizsgálódni.

Először ami elöl van.

1. varrótalpon ne legyenek sérülések tű okozta beverődések.

Ugyanitt a varrótalpban lehet megnézni az anyag továbbító fogazott lécet.A fogak éle meglegyen.Ha le van kopva akkor sokat varrtak vele ,hosszú élete már nem lesz.

2.a szálveszítő mechanika ,szorítótárcsákat lehessen szabályozni.( a cérnát kézzel húzva lehet érezni a feszesség változást.)

Ami nem látszik:

a legfontosabb alkatrész greifer ,vagy hurokfogó amit vizsgálni kell.Szép, tükörfényenek ,sorlyamentesnek kell lennie.

Minden más funkciót is meg kell vizsgálni,úgymint :irányváltó mechanika,elktromos motor hangja,láb vezérlő,stb.

10 15 rugót nem szabad kiadni ilyen mai gyártású használt gépért.max4-6 ezerre le kell alkudni!A régi gazdája örül ha megszabadul tőle.

Viszont régi háztartásokban előfordulhat még a békebeli NDK-ban gyártott NAUMANN varrógép.Az fémvázas ,acélalkatrészekből van,érdemes megvenni,olyant keress!

2011. dec. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válasz. Igazán hasznos volt. Akkor a kiszemelt gépen átnézem majd ezeket a dolgokat, amiket írt.
2011. dec. 17. 22:21
 3/3 fúróferkó ***** válasza:
Nincs mit.Sok sikert!
2011. dec. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!