Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 4.4 KW h. teljesítmény pontosa...

4.4 KW h. teljesítmény pontosan mit jelent? / Ez van ráírva egy használt mélyhűtőládára. Hogy számoljam ki a fogyasztását?

Figyelt kérdés
Per nap,vagy per nap per óra? /A láda egyébkén dizájnos,régebben valószínüleg jégkrém árusítására használták./
2011. dec. 15. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Az a 24 órás adat lesz, de kicsit sokallom..

Mekkora ez a láda? Igen nagynak kell lennie..

Ez háztartási kategória?

2011. dec. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocs, nem olvastam pontosan.. Igen, 4.4kWh naponta, ca. 250Ft.
2011. dec. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ennyivel kell emelni a jégkrém árát.
2011. dec. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek. Az uolsó válaszoló rátapintott, tényleg jégkrémet árulhattak benne valamikor, látszik a dizájnon. Rám akarták sózni elég olcsón, de én is sokallom a fogyasztását.
2011. dec. 21. 22:24
 5/7 anonim ***** válasza:
A 4.4 KW/h (KilóWatt/óra) az annyit jelent, hogy egy óra alatt fogyaszt 4.4 KW-ot. Szerintem a hűtőn csak 4.4 KW. volt írva.
2012. jan. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Már az van ráírva! 4,4 kWh.

A teljesítmény alatt egységnyi idő alatt mért munkavégző-képességet kell érteni. Elektromos készülékeknél ez durván a feszültség és az áramerősség szorzata. Volt X Amper = Watt, ill. ennek ezerszerese, kW. (Régebben a teljesítményt Lóerőben mérték.) A fogyasztás viszont a teljesítmény X időtartam, W X h= Wh ( Wattóra) ill. az ezerszerese, kWh

A 4,4 Kwh fogyasztás tehát azt jelenti, hogy óránként ennyi a fogyasztás. Szorozd be 1 kWh árával, és kiderül, hogy ez bizony nem igazán energiatakarékos készülék...

2012. jan. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"4,4 Kwh fogyasztás tehát azt jelenti, hogy óránként ennyi a fogyasztás"

Nem egészen! Nézd csak meg a villanyszámlád! (Csak azért, hogy meggyőzzelek, mert én tudom)

Nekem itt az áll: 01.01-01.31 121 kWh(Így helyes az írása!)

És ezt 1 hónap alatt fogyasztottam el..

A kW az teljesítmény, a kWh meg munka (érthetőbben: energia mennyiség) és Te az után fizetsz...

Meg még hűtőszerelőként, tervezőként azt is, hogy ez a teljesítmény ca. 10kW hűtőteljesítményt ad, ami már egy nagyobb szobányi hűtőkamrához is elegendő.

2012. jan. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!