Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi az a nulla vezető? Mi a...

Mi az a nulla vezető? Mi a szerepe? és miért jó? És ha van nulla vezető az miert jó, hogyha ez mellett még földelés is van? (pl konnektor)

Figyelt kérdés
Tudom, hogy alapkérdés. De valaki el tudná magyarázni magas szintű villamosmérnöki szakszavak nélkül?:)
2011. dec. 18. 21:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#9-es:

Az hogy lehet, hogy egy szétbontott háromeres vezetéken a nullán a fázis áramának közel 99%át méri a lakatfogóm? Nem pont azért működik csak szétbontott vezeték külön-külön erén a lakatfogó, mert egyébként a bontatlan köpenyen belül a Fázis meg a Nulla kiegyenlítené egymást, és 0-át mérne csak? Szóval nem értek egyet veled, hogy ne folyna üzemszerűen áram a nullavezetőn...

2021. júl. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Milyen szakma ez a villanyszerelés ha azt sem tudják, hogy amit szerelnek hogyan működik? Azt már megszoktam, hogy a gyakorikérdésekre mindenféle fogalmatlan ember írogat, de az már egyenesen szánalmas, hogy villanyszerelő szakmai fórumokon is egymásnak totál ellentmondanak és fikázzák egymást. Pfejjj....
2022. szept. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ez így van. Tagja vagyok más villanyos csoportoknak, ahol jobban látszanak az egyetértések vagy egyet nem értések. Általában a helyes megállapítás kap két hét alatt egy lájkot (facebookon), a rossz meg egy nap alatt tízet. Aztán a rosszat valaki kijavítja, de az már senkit nem érdekel, egy lájk sincs ott már, egy év múlva sem.
2022. szept. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Na megint erre jártam, 11-es vagyok. Látom, nem érkezett még normális válasz a kérdésre, úgyhogy megpróbálkozom vele. Többen írták, hogy a nullavezetőn üzemszerűen nem folyik áram, de ezt el is felejtheted, mert ez csak a háromfázisú (400V) rendszerekre igaz, a te esetedben tök irreleváns. Egyfázisú rendszernél (230V) a fázisvezetőn jönnek az eletronok és hozzák neked az energiát, amivel meghajtod a mosógépet, de áram csak akkor folyik, ha zárva van az áramkör, és ahogyan jöttek, ugynaazok az elektronok haza is tudnak menni az erőműbe, ahonnan küldték őket. A konnektor egyik lyukából jön az áram, a másikba meg visszamegy, miután munkát végzett.

Háromfázisú rendszernél 3 külön dróton jön az energia, és ha szimmetrikus a terhelés, akkor ugyan drótot cserélnek visszafelé, de pont ugyanannyi áram megy a fázisokon, mint amennyi jött, ilyenkor tényleg nem folyik áram a nullán. Ha rossz rossz a berendezés, vagy te kaptad az egyik fázist, a szomszéd a másikat, a harmadik szomszédék meg pont elutaztak, akkor a nullavezetőtök közös szakaszán folyhat valamennyi áram, ez egyfajta tartalék drót, hohgy háromfázisú rendszerekben akkor is legyen hazaútja az elektronoknak, ha épp nem férnének mind bele az egyik vezetékbe.

2022. okt. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Látom, nem érkezett még normális válasz a kérdésre"

Lehet, hogy szemüveg kéne? A #9 okvetetlekedése ki lett lőve a #10-ben, amit látom, nem látsz.

2022. okt. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!