Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Segítséget kérnék: 4 tagú...

Segítséget kérnék: 4 tagú családnak mekkora villanybojlert vegyek? Elég lesz-e vezérelt áramról használni, ha mind este zuhanyozunk vagy nappalira kell kötni?

Figyelt kérdés
(Mosogatáshoz külön egy 5 literes lenne+mosogatógép.)

2012. jan. 15. 21:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
w3dzz! De igen tudom, tisztában vagyok vele. Csak tudod a szakember a sajátjára sz@rik rá...../soha nincs rá idő megcsinálni/ de azért köszi a megjegyzést.......
2012. jan. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Erre mondják, hogy suszternek lyukas a csizmája...
2012. jan. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekünk 180-es van 4 főre

Úgy hogy a gyerek félig megengedett kádban fürdik, párom fél órát folyatja magára a vizet, én és a plusz egy lakó társ zuhanyzunk csak normálisan, pár perc alatt.

Ja és én naponta min 3x folyó víz alatt mosogatok.

Nekünk nem lett az éjszakai áram bekötve, így nappalin van.

Viszont nem megy egész nap.

Reggel 1-1,5 órára bedugom.Ez elég arra hogy reggel a kávézás és a reggelizés után elmosogassak, meg az ebéd utáni mosogatásra is.Este pedig olyan 6 óra körül dugom vissza fél óra alatt van anyi meleg víz hogy gyorsan elmosogassak, utána meg amikor teljesen felmelegedett mind a 4-en letudunk fürdeni, az utolsó pedig kihúzza.

Ezzel az is kiderült, hogy én dugvilláról használom a bojlert, és 4 év alatt még nem történ semmi baj.

A fal nálunk is vékony, könyű szerkezetes ház 10cm-es fallal.Ahogy már egy válaszoló írta kívülről 2 csavarral és egy kereszt vassal megvan erőítve.

2012. jan. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Hortobagyi válasza:
Emberek figyeljenek. Ha valaki a fürdőkádat uszodának használja akkor a 200 literes bojler is kevés. Nálam vezérelt áramról megy egy 80 literes bojler. 70 fokig van felfűtve, teljesítmény 1200 watt. Négyen fürdünk minden reggel. Sőt még a konyhai mosogatót is üzemeltetünk a bojler meleg vízéről. Hideg víz hozzáadásával kb. 150-160 liter 40 fokos meleg víz áll rendelkezésünkre. Egy főnek 40 liter víz jut. Ebből nem lehet uszodát csinálni, de negyven liter vízben meg lehet fürödni, kádban. Tusolni még ettől is kevesebb lenne. Ja és a lényeg. Az éjszakai áram felhasználásom, kb. 6000 Ft/hó. Nekem jó.
2012. máj. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Hortobagyi válasza:

Csak nézek és kuksizok. Konnektorba be konnektorból ki.

Nincs az a megbízható konnektoros földelés ami 100%-ban biztonságos lenne. Nem lenne jobb egy stabil fő hálózatról elvezetett védőföldelés? Pár forint az egész. Megéri.

Egy élet sokkal többet ér.

2012. máj. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!