Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan takarítsam ki a villany...

Hogyan takarítsam ki a villanybojlert, aminek a belsejében le van rakódva valami zsíros kosz?

Figyelt kérdés

Több éve nem volt használva, és most ki akartam tisztítani a vízkőtől, de belül a fala olyan, mintha gépzsír lenne lerakódva rá.

Ez mitől lehet, és a legfontosabb, hogy hogyan tudom kitakarítani? Próbáltam erős vízsugárral, de nem jött le.

Ha dörzsölöm akkor jön le belőle, de beljebb már nem érem el, ezért kellene valami ötlet.


2011. márc. 30. 20:42
 1/1 anonim válasza:
Szia! Sajna még nem pucoltam villanybojlert, de a te helyedben ecettel vagy hidegzsíroldóval próbálkoznék (persze csak üzemen kívüli állapotban). Az ecet lemarja a vízkövet is, talán a zsírral is boldogul. Meg a hidegzsíroldó is elég jól tisztítja pl. a sütőt. Drasztikusabb esetben háztartási sósavat használnék. Az mindent visz.
2011. ápr. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!