Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hajdu centrifuga nyithatós...

Hajdu centrifuga nyithatós tetejü az a gondom hogy ha álló helyzetbe lecsukom a tetöt nem indul, de ha kicsit elbillentem oldalra akkor elindul ha vissza állítom akkor megáll csak búg! Kondenzátor? Valaki tipp?

Figyelt kérdés

2012. márc. 5. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy bizonyos állásban elindul akkor semmiképp sem a kondi a bűnös,sokkal inkább a kapcsoló vagy a nyomórúd.


Vagy megszorul a nyomórúd,vagy a kapcsoló elmozdult az eredeti helyzetéből(elfáradt a konzol és letört-megrepedt) és nem nyomódik be rendesen.

Ha alulról belenézel tisztán látszódni fog mi az ami helytelenül működik!

Kérdésedből nem értem tisztán hogy mit billentesz el oldalra hogy menjen.Ha az egész gépet akkor lehet hogy valamelyik vezeték kontakthibás/szakadt és akkor érintkezik ha megmozdul ezt is nézd át!

2012. márc. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen az egész gépet billentem el oldalra akkor elindul a forgatás de ha vissza állítom függölegesbe akkor megáll csak enyhe bugás van. Én bele néztem már a vezeték csatikat is ellenöriztem de minden a helyén.
2012. márc. 5. 12:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem szakembernek kellene megmutatni,mielött egy zárlat miatt agyonvág...Ne legyen így!

Nem is értem miért akar mindenki elektromos cuccokat berhelni ha hülye hozzá- bocs

Jó tippeket kaptál,de még ezer oka lehet.

Müszerész.

2012. márc. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hajósovics Attila Köszön neked is a választ és valahol

nagyon igazad van!! De ugye mint minden itt a pénz nagy ur!

mert egy kapcsoló 600 Ft egy kondi 350 Ft és egyiket se

ördöngösség cserélni. Ha egy szerelöhöz viszem 5000 alatt

megse nézi Plusz anyag + szerelés + áfa meg mittom én a vége jó ha 10 körül van! Én meg rokkant járadékos vagyok

tovább nem is mondom!

2012. márc. 5. 16:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha így tudod az árakat akkor nézz utána 1 temetés költségeinek is tisztelt kérdező.

20 éve vagyok a szakmában és láttam olyan dolgokat amitől felállt a hátamon a szőr!!!

Villszer.

2012. márc. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha ennyire "nem megy",tényleg bízd szerelőre...

A személyes "tippem" kettő(s).

-az egyik,hogy a motor alján a fék fog,az a rugó,ami a bowdenen van, ha lecsukod,nem tolja a féket rendesen.

-a másik(valószínűbb),hogy a rudazat alsó végén lévő(tekerhető,állítható)nyomótalp nem nyomja be a kapcsoló mindkét "pöckét".


Házi kókány próbálkozás: a lecsukott tetőt a hátsó részénél erőteljesen rátámaszkodva próbáld meg lenyomni,és úgy tartani. Ha így indul,akkor a tető kopása miatt állítani kellene a rudazat alján lévő,tekerhető műanyagon,ami a kapcsolót nyomja(vagy a tető cseréje).

Ha még mindig csak búg,akkor lehet,hogy halott a kapcsoló.

Esetleg a tartó műanyagja törött,vagy lerohadtak a tartócsavarok,amik a kapcsolót fogják.

2012. márc. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TJózsef ***** válasza:
nyomdasz 63 a nyerő, de mindenki jó választ adott tulajdonképpen. Ha van kellő elvetemültség Benned a téma iránt, fogj neki bátran, nem kell hozzá egyetem. Némi rutin segítene, kétségtelen. De mindenesetre SZERELÉS ELŐTT A DUGÓJÁT MESSZE TEDD A KONNEKTORTÓL!!! Úgy nézz meg mindent újra és újra gondosan.
2012. márc. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nyomdasz 63-nak teljes mértékben igaza van!Kivette a szót a számból!
2012. márc. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!