Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A 80L-es Villanybojlerünk...

A 80L-es Villanybojlerünk valamiért olyan hangot ad mint egy villanymotor búg és sistereg miért van ez?

Figyelt kérdés

Nagyon erősen búg és sistergő hangot ad

még nem találkoztam hasonló jelenséggel ez a vízkövesedés jele? vagy elképzelhető hogy a fűtőbetét szigetelése megsérült?

Nem nagyon merem bekapcsolni nehogy áramütést okozzon

a készülék 4-5 éves lehet még nem volt szétszedve lehet épp itt az ideje kipucolni de nem tudom hogy merjem-e így használni. valaki valami ötlet?



2012. márc. 10. 03:31
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Még annyit szeretnék hozzáfűzni hogy a jelenséggel csak a mai nap találkoztam azelőtt sistergésen kívül nem adott más hangot a búgás csak most jelentkezett

főként szakértő véleményét várnám köszönöm :)

2012. márc. 10. 03:37
 2/15 anonim ***** válasza:

tudod te is,hogy mi baja van,

leírtad ,tele van már vízkővel,

ilyenkor szét szokták szedni,kipuc.,és megy megint 4-5 évig problémamentesen

2012. márc. 10. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igen de ennek már rendesen olyan hangja van mint egy heggesztőtrafónak :(

most álltam neki szétszerelni

2012. márc. 10. 11:09
 4/15 A kérdező kommentje:
Amúgy a fűtőbetétet milyen savval, vízkőoldóval lehet tisztítani?
2012. márc. 10. 11:11
 5/15 anonim ***** válasza:
a sósav az itt rendesen visz,de nem muszáj fémtisztára pucolnod mindent,mert holnap már úgyis kezdődik elölről a vízkövesedés,
2012. márc. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. márc. 10. 11:19
 7/15 anonim ***** válasza:

Itt a baj, hogy már 4-5 éve nem volt szétszedve! 1-2 évente ki kell takarítani. Készülj fel, nagy kosz lesz. Ha leszerelted az alaplapot, nézd meg, hogy van-e rajta anód. (húsz cm alumínium henger) ha nincs, akkor azt venned kell mindenképp. Nem kell vegyszer a takarításhoz, egy nagyobb csavarhúzó is jó. Én az élének az oldalával szoktam lekapírgálni. Esetleg egy kicsi sósavval megkönnyítem, de minimálisan, és vigyázat, erős maró gáz keletkezik! A tartályt is ki kell takarítani.

Vil.szer.

2012. márc. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm

Amúgy a leeresztés valamiért nem jött össze

Nem Hajdu hanem valami olasz bojler egy ideig lefojt belőle a víz de most nézem ahogy a fűtőbetét tetejét megemeltem orrán száján elkezdett fojni a víz

nem tudom miért nem jött ki belőle pedig lekötöttem mind 2 csövet de a hidegen valami szelep van és gondolom a forróvíz csöve felmegy a bojler tetejéig

ebben az esetben nem tudom hogyan kell leereszteni

mostmár úgys mindegy csak hogy legközelebb tudjam :D

2012. márc. 10. 12:13
 9/15 A kérdező kommentje:

Megvan a zúgás oka.

Végig szétrepedt a fűtőbetét :S

2012. márc. 10. 12:40
 10/15 anonim ***** válasza:

Legközelebb a helyes leeresztés:

- nyisd ki a melegvizes csapokat

- a biztonsági szelepen van egy leeresztő kar ezt átfordítod és lassan lecsurog a víz, ha olasz szelep van rátéve nem lesz rajta ilyen kar akkor pedig a hidegvizes csövet tekerd le és azon lefolyik

-feltöltést pedig nyitott melegvizes csapokkal csináld és addig engedd a vizet míg mindegyiken folyamatosan áramlik majd a víz, ha nem így teszel és nem légteleníted le a bojlert könnyen felrobbanhat a légzárvány miatt!

Összerakásnál ne csak a hibás alkatrészt cseréld hanem az összes tömítést és a védőanódot is!És soha ne hagyd ilyen sokáig szervíz nélkül, 1-1,5 évente kötelező vízkőteleníteni!

És még egy jótanács: legolcsóbb eredeti olasz bojler alkatrészek a heilmann.hu webshopban vannak.

2012. márc. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!