Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Érdemes megjavíttatni őket?

Érdemes megjavíttatni őket?

Figyelt kérdés
Egy Lehel-Bosch, és két Zanussi, az egyiknek rossz a motorja, a másik kettőből meg elszökött a gáz.Van még egy névtelen fagyasztó, aminek vizesedik a teteje, gondolom tönkre ment a szigetelése, ami úgy tudom nem javítható. Igaz ez? A többit érdemes megjavíttatni? Ha igen, mennyibe kerülne kb?
2012. márc. 20. 15:23
 1/7 fúróferkó ***** válasza:
Nem szabd az ilyent javíttatni.Ha látszólag semmi baja sincsen, akkor is a sok éves hűtőt ki kell,cserélni gazdaságosabbra.
2012. márc. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A Zanussik fiatalok, az egyik még garanciális idő alatt romlott el, de a cég, amelyiknél volt, kidobásra szánta inkább. Én elhoztam. A másik is csak 5 éves.

A másik: Melyik éri meg jobban, 5-7 évenként újat venni, mert a mostaniak sz*rok, vagy megjavíttatni a régebbieket, amik valamivel többet fogyasztanak, (nem sokkal) , de még 10-15 évig bírni fogják?

2012. márc. 20. 21:26
 3/7 fúróferkó ***** válasza:

A régi hűtők nem azért fogyasztanak többet mert a motorjuk öreg,hanem :

1.az korabeli technológia szerint szigetelték,vékonyabb ,nem tartja bent a hideget.

2.Időközben az ajtók tömítése alakja deformálódott,ott szökik be a meleg.

Amióta az én szép fehér ,csendesen működő ,tisztán tartott 20 éves hűtőmet kicseréltem A+ osra havi 16 Kwh -val kevesebb a számlám.

2012. márc. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De én nem ezt kérdeztem. Olvasd el mégegyszer amit írtam, és arra válaszolj. Ismétlem magam, A Zanussik fiatal gépek.
2012. márc. 21. 09:18
 5/7 A kérdező kommentje:
Az egy,és öt éves Zanussikat érdemes megjavíttatni? Kiment belőlük a gáz. Vagy már ez is az öreg kategóriába tartozik neked?
2012. márc. 21. 09:35
 6/7 fúróferkó ***** válasza:

Mindenek előtt ha erre az oldalra vetemedtél ,mert ez az az oldal ,ahol "bátran lehet kérdezni",akkor ezt a modortalan stílust hagyd el!

Ha kérdezünk ,legyünk alázatosak,és fogadjuk hálával a jónak látszó válaszokat,fogadjuk köszönettel a nem biztos szakértő választ.

Ha válaszolunk ,legyünk megértőek a laikus kérdezőhöz ,hisz azért fordult ide mert nem tud valamit.

De ha nem tud valamit az nem azt jelenti ,hogy útszéli stílusban olvasni taníthatja a válaszolót ,aki szakított az idejéből.

A Zanussit javíttasd meg,ha már előre tudtad amit akarsz!

2012. márc. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én, ha értek hozzá, válaszolok, ha nem értek hozzá, nem válaszolok, mert nem akarom félrevezetni semmi képp a kérdezőt. Úgy érzem, nem útszéli stílusban írtam, mert pl.: nem küldtem el sehová. A zöld sávban még nem írtam kort, akkor az első válaszoló honnan tudja, hogy minden készülék öreg? A két Zanussi fiatal. Valószínünek tartom, hogy még nem avult el a technológiája pár év alatt egyiknek sem, de én a hibája miatt kérdeztem, hogy érdemes-e megjavíttatni őket, és nem a korszerütlensége miatt. A válaszokat nyílván hozzáértőtől kérem, és nem olyantól, aki nem ért hozzá.
2012. márc. 22. 01:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!