Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosogatógépem miért hagyja...

Mosogatógépem miért hagyja koszosan az edényeket, meg mindent?

Figyelt kérdés

A poharak koszosabbak, mint amikor betettem őket, a műanyag edényeken ugyanúgy ott marad a zsíros szennyeződés stb.

Olyan tej szerű víz marad az olyan edények tetején, aminek pereme van. Szóval olyan, mintha koszos vízzel öblögetne el és pl a poharak belsejébe visszaveri a koszos zsíros lét és az beleszárad.

Mi lehet a baja?

Csak finish termékeket használok bele és havonta finish géptisztítóval csinálok üres mosást is.

Ha esetleg a lefolyó rendszerével van baj, akkor tehetek bele lefolyó tisztítót?

A múltkor már eldugult egyszer és akkor a szivattyú részét kiszedtük, vagy mit, ami a leírásban volt, de nem volt benne szennyeződés.

A forgókarokat is ellenőríztem, és nem volt gond vele.

A poharak is eleinte még csak cseppesek maradtak és próbáltam a só és öblítő beállítást szabályozni, de változatlan a helyzet.

A szűrőt is kiszedem rendszeresen és most már a lefolyó részében amikor kiveszem a szűrőt olyan tej szerű lé van benne.


2012. márc. 24. 11:24
 1/4 anonim válasza:
Szerintem nézesd meg egy szerelővel, ne csinálj vele semmit egyedül.
2012. márc. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nézesd meg, mert lehet, hogy az elektronikája hibásodott meg, nem viszi rendesen végig a programot.
2012. márc. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Leegyszerűsítettem a dolgot. Vettem lefolyó tisztító garnulátumot: Septifos nevűt és bele öntöttem egy adagot a mosószer tartályba, meg egy adagot a szűrőbe és egész jól kipuculta a gépet. Azóta normálisan mosogat, de szerintem még egy ilyen dupla adagos tisztítás ürese mosással ráférne.

Szóval ennyit a gyári finish géptisztítóról. Az én gépemen már az nem segített.

2012. márc. 31. 21:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy valahol dugulás volt a rendszerben, ami nem akadályozta az egész működést, csak a víz cseréjét. Nekem karácsony előtt mondta be az unalmast a gépem, bár "ő" már 14 éves. Mikor leszedte a szerelő a hátulját, érdekes látvány volt a tekergős csőrendszer, ami hozza-viszi a vizet. Nem volt eldugulva (csapágyas volt), de mivel így, úgy is szét volt dobva, a csőrendszert is átmosta. Meglepve láttam, mikor újra működött, hogy szebbek lettek az edények, bár előtte nem láttam gondot.
2012. ápr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!