Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosógép kifolyócsövét házilag...

Mosógép kifolyócsövét házilag ki lehet cserélni, vagy szerelő kell hozzá? Electrolux EWW 167580W mosógép. Vagy meg lehet hosszabbítani további lefolyócsővel? Melyik megoldás a jobb?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 08:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyilván a legjobb a csere, de házilag egyszerűbb kivitelezni a hosszabbítást. Mi az előző mosógépünkre egyszerűen rászigszalagoztunk egy plusz csövet, tökéletesen tartott.

Ha garanciális még a gép, akkor amúgy a legokosabb, ha felhívjátok őket, nehogy egy ilyen kis hülyeség miatt veszítsétek el a garanciát.

2012. ápr. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
55%

Általában az szokott lenni a gond, hogy nem lehet levenni a kifolyócsövet, csak ha szétszeded (leveszed a hátlapot). Az pedig problémás és garanciavesztéssel jár. Legegyszerűbb ha veszel egy új kifolyócsövet és hozzátoldod. Legegyszerűbb egy darab rézcsővel ha van, venni általában csak egy egész métert tudsz, hacsak nem kapsz ajándékba egy hulló darabot az eladótól. Egy egész méter nem olcsó,de kiválthatod akár egy vörösréz karmantyúval is, az fillérek. Utána szépen awab bilinccsel összeszorítod. Ez az a bilincs, amit a tömlőknél is használtak régen, nem kell hozzá csak egy villáskulcs vagy csavarhúzó, esetleg egy fogó. Pár ezer forintból megúszod az egészet.


Egy épületgépészeti áruház üzletvezetője.

2012. ápr. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Egy épületgépészeti áruház üzletvezetője."....Jah...

Vegyél simán egy kifolyócső TOLDÓT.Direkt úgy van kiképezve,hogy csak össze kelljen dugni a kettőt.


[link]

2012. ápr. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Ha hiszed, ha nem, tényleg az vagyok. :) Tetézném azzal is, hogy okleveles épületgépész technikus. De most itt talán nem ez a lényeg.


Több oka is van, hogy ezt a fajta kifolyócsövet nem ajánlottam.


Az egyik az, hogy kevés helyen lehet kapni, legtöbb helyen a hagyományost árulják. Ennek, amit most mutattál egyébként az az előnye, hogy nem fix méret, hanem kihúzható.


Másrészt ritkán passzos a két kifolyócsővég, tehát gyakorlatilag ugyanúgy össze kell bilincselni és kitámasztani. Mondjuk én amúgy is mindig megtenném a szétcsúszás és az összehorpadás elkerülése végett.

2012. ápr. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De passzol.Ha nem akkor le kell vágni a szélesebb nyak alatt.Ennyi.
2012. ápr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A gép garanciális. Az Electrolux-nak már írtam, de válaszra sem máltattak. A szervizzel telefonon nem foglalkozok (már megjártam ilyen telefonos tájékoztatással)

Első körben megpróbálok venni egy boltban (most mondták, hogy az egyik vas-műszaki-mindenesben talán ilyet is lehet kapni) Ha nem kapok, rendelek netről hosszabbítót meg toldót (a hosszabbítós oldalon találtam: [link]

2012. ápr. 5. 18:52
 7/7 anonim válasza:
69%

Kár ennyire túlkombinálni. Bemész a legközelebbi gépészboltba, veszel egy megfelelő hosszúságú kifolyócsövet, egy 18-as karmantyút(meg egy 22-est a biztonság kedvéért), két 20-32-es awab bilincset,és legalább tökéletes a kötésed, mert nem csúszik szét és nem horpad be. Max 3 ezer forint, ha közel laksz útiköltséggel együtt.


Aki csak úgy összedugja, és úgy hagyja, az meg is érdemli, hogy egyszer elöntse a fürdőszobáját/mosókamráját a víz.


Az, amire mindenáron rá akarják fogni, hogy toldó, az gyakorlatilag ugyanúgy egy kifolyócső, csak két méretben vágható a vége. Igazából csak az az előnye, hogy a boltnak nem kell több méretben tartania, mert kihúzható.

2012. ápr. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!