Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elektromos hálózati csatlakozó...

Elektromos hálózati csatlakozó szabványok és adapter?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne egy hálózati csatlakozó forditóra, ami J szabványú (3 lábas, Svájcban használatos) csatlakozóról fordit C szabványúra (két lábas, a nálunk megszokott).


Találok, de csak ilyen nagyon drága utazó adapterekben, mivel itt egy szivességet tennék (laptop javitás) nem költenék rá. Viszont egy egyszerü párszáz forintos toldót vennék a feladathoz. Csak ezt nem tudom ilyet kapni e, hiába túrom a netet ilyet nem találok és lehet ennek oka van.


Érdemes keresnem, van ilyen egyáltalán?


Itt egy kép hogy érthető legyen: [link]


Ilyen kéne nekem csak forditva, három lábból legyen a nálunk elterjedt két lábas csatlakozó.



2012. ápr. 21. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Olcsóbbat én sem találtam.
2012. ápr. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, de ezek mind ilyen mindent egybe adapterek, ráadásul épp forditva mint nekem kéne. Tehát a 'magyar' szabványból csinálnak 'svájcit'.

Itt meg is jegyzem hogy magyarból svájcit csinálni értelmetlen, ugyanis a magyar kétlábas belemegy a svájci 3 lábas fali aljzatba.


Épp forditva kéne, a 3 lábasból kettőt varázsolni, de tartok tőle oka van hogy nem találok ilyet.

A feszültség legjobb tudomásom szerint ugyanaz, a középső láb pedig csak extra föld, tehát szivem szerint lecsippenteném egy fogóval a középső lábat, dehát azt magamtól még sem merem, végén még kárt okozok neki:-)

2012. ápr. 22. 11:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak érdeklődés szinten kérdeznélek, 3 lábas csatlakozónál az egyik a fázis,a második a nulla, a harmadik az extraföld(ahogy írtad) a sima normális földelő érintkező akkor hol van?
2012. ápr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ebbe belemegy a svájci fej is.

2012. ápr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

w3dzz csak gondolom hogy föld, mig nálunk földelt csatlakozó a szabvány, náluk ez. Nem biztos hogy igazam van, mindenesetre visszafelé vigan használom évek óta (magyart a svájci aljazatba) ebböl nem volt gond.


baly0630 köszönöm, én is csak ilyen utazó adaptereket találtam, bár ez az uccsó nem is olyan drága. Örök darabnak meg is venném, de igy hogy csak 20 percre lenne rá szükség nem veszem meg, lehet neki van csak elfelejtette odaadni.


Köszönöm a válaszokat!

2012. ápr. 23. 02:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha még nem vettél:


[link]


500 forint nem nagy pénz érte.

2012. aug. 20. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!