Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan kell bekötni a fürdőszo...

Hogyan kell bekötni a fürdőszobai késleltetett kikapcsolós ventillátort?

Figyelt kérdés
Elromlott a fürdőszobai szellőztető ventillátor, ezért vettem egy másikat, Wallair WSTYLE-S 100 típusuú. A következő módon kötöttem be: 3 féle színű vezeték van kivezetve, barna, ez a fázis ezt az L jelű lyukba csavaoztam be, kék a nulla, ezt az N jelű lyukba és van egy zöld-sárga vezeték, amelyik az időzítővel kikapcsolható fázis, ezt középre kötöttem egy kis órával szimbolizált lyukba. Ugyanígy volt bekötve az előző is, de valamiért mégsem működik. Tud valaki segíteni, hogy mi lehet a gond?
2009. jún. 28. 14:32
1 2
 1/14 anonim válasza:
41%
a zöld-sárga vezeték az a földelés, azt hiába kötöd rá az időzítőre
2009. jún. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A nullát szakítsd meg az időzítővel, működni fog!
2009. jún. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A zöld-sárga általában a földelés szokott lenni, de ez kisvezeték amelye az időkapcsolós ventihez van kivezetve. Cseréljem meg a vezetékeket? A kéket az időzítőbe és a zöld-sárgát a nullás helyre?
2009. jún. 28. 15:24
 4/14 A kérdező kommentje:
A zöld-sárga korábban is az időzítőre volt kötve és az előző venti úgy működött, amíg meg nem pusztult.
2009. jún. 28. 15:25
 5/14 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam, hogy a kék vezetéket kötöttem az időzítőre, de így sem működik. Meg sem nyikkan!
2009. jún. 28. 16:18
 6/14 anonim ***** válasza:
37%
A z/s védőföld. Felejtsd el. Csak az érintésvédelem a funkcionalitása A kék nyert.
2009. jún. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hajtasd meg a hálózatról, lehet, hogy a venti a hunyó.
2009. jún. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Már kicseréltem, és ez a második, de ez sem megy!
2009. jún. 28. 16:39
 9/14 anonim ***** válasza:

Integrált az időkapcsoló?

Egy fáziscerkával zárd ki a hálózat esetleges hibáját.

2009. jún. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, integrált, csavarral állírható időkapcsoló. Fázisceruzával megnéztem már. Ha feszültség alá helyezem akkor a kék vezetékben nincs áram, a barna vezetékben van. Ki akartam próbálni egyszerűen úgy is, hogy egy sima vezetéket egy dugóba bekötöttem és a venti L és N jelű csatlakozójába dugtam, de meg sem moccant. Remélem, hogy nem ment tönkre attól, hogy esetleg hibásan kötöttem be. A régi venti úgy ment tönkre, hogy egyszer-kétszer menet közben leállt, aztán pedig örökre. Az új ventit már egyszer kicseréltem a boltban, mert azt hittem, hogy hibás, de valszeg valami más lehet a baj. Nem tudok rájönni, hogy mi az!
2009. jún. 28. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!