Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan kell bekötni a fürdőszo...

Hogyan kell bekötni a fürdőszobai késleltetett kikapcsolós ventillátort?

Figyelt kérdés
Elromlott a fürdőszobai szellőztető ventillátor, ezért vettem egy másikat, Wallair WSTYLE-S 100 típusuú. A következő módon kötöttem be: 3 féle színű vezeték van kivezetve, barna, ez a fázis ezt az L jelű lyukba csavaoztam be, kék a nulla, ezt az N jelű lyukba és van egy zöld-sárga vezeték, amelyik az időzítővel kikapcsolható fázis, ezt középre kötöttem egy kis órával szimbolizált lyukba. Ugyanígy volt bekötve az előző is, de valamiért mégsem működik. Tud valaki segíteni, hogy mi lehet a gond?
2009. jún. 28. 14:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
36%
Ez a gond kétesélyes, itt meg már legalább 5 elhangzott, a venti kuka.
2009. jún. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Amikor hazahoztam a boltból, megpróbáltam simán egy zsinórral csatlakoztatni, fázist és a nullát a megfelelő helyre bekötöttem egy működő konektórból véve az áramot, de el akkor sem indult el. Holnap kihívok egy villanyszerelőt!
2009. jún. 28. 19:34
 13/14 A kérdező kommentje:
Megoldódott a probléma. A falból kijövő nullás vezetékben volt a hiba, a venti szépen működik!
2009. jún. 29. 19:27
 14/14 anonim válasza:

Egy dolgot kellene megértenie ennek a sok okoskodó analfabétának:

időkapcsolós szagelszívó ventilátoroknál három vezeték van: a fázis (fekete), a kék (nulla), és a piros, de mivel nem olyan könnyű ilyen kábelt kapni, gyakran ehelyett zöld-sárga (általában földelésre használt) kábelt raknak a helyére.

Tehát, ne tessék mantrázni a baromságot, hogy ti. a zöld-sárga vezetéket felejtsük el, mert ebben a helyzetben ez a kapcsolt fázis vezetéke.


A másik: az ilyen időkapcsolós ventik állandóan rá vannak kötve a fekete fázis vezetékre, míg az említett zöld-sárga, a kapcsolt fázis vezetéke akkor kap feszültséget, ha a lámpát felkapcsolják. Azért ez a neve, kapcsolt, mert a lámpa áramköréhez van kapcsolva.

Szóval: a venti csak akkor fog működni, ha feszültséget kap mind a fekete (fázis) vezetéken, mind a zöld-sárga (kapcsolt fázis) vezetéken, persze a nulla (kék) vezetéket rá kell kötni a falban lévő nulla vezetékre, mert feszültség csak úgy jön létre, ha van egy fázis és egy nulla.

Érthető?!

2019. jan. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!