Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha egy dual légkondin két...

Ha egy dual légkondin két különböző érték van beállítva más hőt is ad le?

Figyelt kérdés
Van egy dual légkondim két beltéri egységgel. Ha a kettő között mondjuk 5-6 fok eltérés van az egyik mondjuk 20 a másik 25 fokra van állítva akkor is különböző hőt ad le és ha igen miért? Hisz a kültéri egység lehűti a levegőt de mitől kap az egyik beltéri hidegebbet mint a másik?
2009. júl. 9. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a légkondi nem úgy működik ahogy te gondolod. Én se vagyok szaki, csak egy átlagember, de szerintem: ha bekapcsolod a légkondit akkor rögtön nagyon hideg levegőt fúj ki magából és a beállítás amit megadsz neki (pl. 20 fok) az csak arra vonatkozik hogy addig keveri a hideg levegőt a szobában lévő meleghez ameddig a szoba hője el nem éri a megadottat. Ekkor kikapcsol a fújás (hűtés), de folyamatosan ellenőrzi az értéket és a feljebb megy akkor visszakapcsol pár percre.


A másik: a kültéri egység nem érintkezik a beltéri levegővel, nem azt hűti le! Nagyvonalakban a következőképpen működik: belül is van egy csőlabirintus, meg kívül is. Az egész tele van freonnal (vagy valami mással, mindig változik a technológia), és egy motor forgatja a kültéri és a beltéri egység között. Amikor a kinti részben csinál nyomást akkor az felmelegszik (és azt hűti a nagy venti az oldalán) a benti rész pedig lehűl és azt a hideget forgatja le neked a belső ventillátor. Nemtudom pontosan de olyan 4-5 fok körüli lesz az a levegő amit onnan kifúj. (ha valaki pontosabban tudja majd kijavít) Amikor meg a benti részben van nyomás akkor tudsz fűteni a klímával kora tavasszal és ősszel.


A kérdésedre válaszolva pedig: természetesen semmi gond hogy a két beltéri más hőfokra van állítva a külön szobákban ennek megfelelő lesz a hőmérséklet. Hiszen úgyis 5 fokos levegőt kever hozzá, csak egyik helyen pl 20 percig a másikon 30-ig és utána tartja a beállított hőt. Logikus is hiszen az egyik beltérit is tudod külön bekapcsolni a másik nélkül.


Az egy kültéri > két beltéri klímáknak gyakorlatilag csak a külső ventilátora meg a háza közös, szerintem a bennük lévő csővezeték külön van.


(Semmire ne vegyél mérget, mégegyszer mondom hogy laikus vagyok és ez a saját egyszerű logikám.)

2009. júl. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ így már nagyjából értem is:)
2009. júl. 9. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!