Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogy tudnám kinyitni az...

Hogy tudnám kinyitni az ajtót? (Mosógép)

Figyelt kérdés
Ma a megszokott módon szerettem volna kimosni a szennyes ruhákat. A gép indítás után normális módon elkezdte vízzel feltölteni a dobot, ám egyszercsak megállt. Azóta semmire nem hajlandó, és az ajtót sem lehet kinyitni. A kérdésem az lenne, hogy ezt mi okozhatja, és leginkább az érdekelne, hogy hogyan nyissam ki az ajtót? Áramtalanítani már próbáltam, akkor sem nyílt. A típusa Philips Whirlpool AWG 370.

2012. júl. 5. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
lehet,hogy a whirlpool így akarja elérni,hogy tutira hívjál szerelőt a hibás géphez ?
2012. júl. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
benne van még a víz a gépben? mert ha igen akkor azt kéne valahogy leereszteni és akkor ki kéne nyílnia.
2012. júl. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Már leeresztettem, sajnos az sem segített. Angolul találtam ezt a leírást:

[link]

Itt ha jól értem azt írják, hogy le kell szedni a gép tetejét, és úgy belül matatni?

2012. júl. 5. 14:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen mosógépem van, a napokban én is szenvedtem vele ( nekem egy zokni került a dob mögé, majd a szivattyúhoz).


ÁRAMTALANITSD , húzd ki a konnektorból!


Kinyitni vizzel feltöltve nem tudod, le kell engedni.

A gép elején, alul van egy fekete müanyag, két rögzítővel, ezeket egy pénzérmével elfordítod, és leszeded.

FELMOSORONGYOT, VÖDÖRT, TÁLCÁT készíts oda.

A bal oldalon van a szivattyú tisztítónyilása, (én eléraktam egy tálcát, csak ez fért alá) csavard el balra, és óvatosan KICSIT húzd ki. A VÍZ ÖMLENI FOG! (ha megtelik a tálca dugd vissza, vizet öntsd ki)

Ha sikerült a gépből a vizet ily módon leereszteni, már ki kell tudod nyitni az ajtaját.

Ellenőrizd, nem került a szivattyúhoz valami kosz, ruhadarab, ami a müködést akadályozná.

Kiüritve, a szivattyúnál a záró visszatekerve, helyezd áram alá, és próbáld ki, például centrifuga programon, a motor müködik-e.


Hibalehetőség még a bekapcsoló gomb és a programkapcsoló, de szakértelem nélkül ne piszkáld! (csak ha van elektromosághoz értő ismerős)

2012. júl. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, ezt eljátszottam vele, de semmi. Úgy sikerült kinyitni, hogy miután levettem a tetejét, lenyúltam mosógépen belül a nyitókarig, és az ott lévő műanyag alkatrészen eltoltam egy kis barna pöcköt. Amíg az nyomva van, nyílni fog. Hátha ez a leírás segít a jövőben neked/másoknak.
2012. júl. 5. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!