Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vegyünk klímát vagy ne?

Vegyünk klímát vagy ne?

Figyelt kérdés

Én paranoiás vagyok, hallottam a legionellózisról, ilyen-olyan klíma által terjesztett betegségekről és egyéb rémhírekről. Nem szívesen vennék klímát, de a párom nem bírja a meleget. Reggelre én is egy Balatonnyi izzadtságban úszok, de inkább az, mint a tüdőgyulladás vagy valami más. Még sosem volt klímánk, kocsiban csak hosszú útra kapcsoljuk be, ami ritkán fordul elő.


Most, hogy hetekig afrikai hőség van nálunk, megint előjött a klíma dilemma. Akinek évek óta van klímája, annak milyen tapasztalatai vannak? Falra szerelhető verziót gondoltunk, nem ilyen mobilklímát vagy nem tudom minek nevezik ezeket... :) Előre is megköszönöm a kommenteket.



2012. júl. 5. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha minden szezon elején ki van takarítva a klíma akkor nem igazán lehet bajotok . De ez sokaknál hiba hogy nem takarítsák . Valamint még azt nem szabad csinálni hogy egyből 18fokra hanem csak 22 fokra kell beállítani és így el lehet kerülni a megfázást . Emeltet célszerű olyat venni aminek alacsony a fogyasztása mivel nagyon megtudja dobni a villanyszámlát . Egyébként a mobilklímák nekem nem nagyon vált be mert nem nagyon hűt viszont a fali klímában még nem csalódtam .
2012. júl. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
hát nálünk 200ezres klíma van de ilyen tescos 40 ezrest nem is éri meg venni ...de még semmi baj nem volt vele gyönyörűen megy alig zúg most is 19 fokon van kint 38van asszem... és ez már több éve megy nem volt semmi megfázás meg stb.. am ez télen jobban fűt mint nyáron hűt :D nagyon szeretjük csak kicsit sokat eszik az elején fájt tőle a fejem de kb 1 hét alatt meg is szoktam... nagyonnagyon ritkán van az h megint elkezd fájni
2012. júl. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy ne vegyél klímát, hisz úgy sem te fogod felszerelni, hanem hívj egy klímaszerelőt. Kijön, elmondod, hogy hová szeretnéd, Ő elmondja, hogy miként megvalósítható, kb. mennyibe fog fájni, s kiszámolja neked, hogy mekkora teljesítményű gép kell az adott helyiségbe s el is hozza azt. Elsorolja, hogy ilyen-olyan amolyan funkcióval rendelkező, márkájú cucc van, esetleg a tapasztalatait is. Eleve kedvezményt is kapnak ők, így valszeg olcsóbban is megúszod, mintha te vennéd meg, de ha ragaszkodsz egy adott bolt adott márkájú termékéhez, akár azt is elhozza neked, ha van benne jóindulat. Mobilklímát el kell felejteni, szart ér. Klímánál meg annyit kell tudnod, hogy addig lesz jó idő a helyiségben, amíg megy. Persze valamennyire tartja a hőt a ház, szoba stb. de nem ilyen melegben, mint ami most van. Most valóban az van, hogy lekapcsolod s kb. 5-10 perc s felveszi a kinti hőmérsékletet. Ez némileg elnyújtható külső szigeteléssel stb, de lényegesen nem.

A többiek mind jól mondják! Nincs baci, ha minden évben, szezon előtt tisztíttatod, az ára változó, de kb. 6-8ezer körül van. Ekkor kimossák a szűrőket, ha elkoszolódnak a kültériben a bordák, akkor azokat is kitisztítják, a benne lévő gázt (vagy mit? Nem vagyok ám klímás) bemérik. S egy speciális alkoholos spray-vel fertőtlenítik a beltéri egységet. Tehát, ha minden évben tisztíttatod, akkor a megbetegedéstől nem kell tartanod, max. attól, hogy megfázol ha nem figyelsz oda, szal tényleg nem szabad 17 fokon járatni ilyen melegben. Nálam 23 fokon van most.

Szempontok lehetnek még, hogy legyen rajta economy funkció, ekkor jóval kevesebbet fogyaszt, ill. hogy ne ki-be kapcsolgasson ha elérte a megfelelő fokot, hanem akkor vegyen vissza a teljesítményből s kvázi szinten tartsa a hőt.

2012. júl. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, egy vmit elfelejtettem. Azon ne lepődj meg, ha a vill. hálózatba nem akarja bekötni! Az a villanyszerelő dolga, szóval ahhoz kell hívni villanyszerelőt, de ahhoz, hogy egy dug.alj. kialakítása viszonylag sokba kerüljön, elég szerencsétlen helyzetnek kell lenni. Olcsóbban mindenképpen úgy úszod meg, ha megengeded a falon kívüli szerelést, ekkor lehetőség szerint feltesznek egy falon kívüli dug.alj-t s valamelyik elosztódobozból kikábelezik csatornában, ill. ha a klímás is szerelhet falon kívül, csatornában, az is csökkenti a költségedet, hisz akkor nem kell vésni, utána lejavítani, festeni stb.
2012. júl. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Inkább ne. reggel ajtó ablak kinyit, ha kint melegebb van mint bent ajtó, ablak bezár, és este meg kinyitjátok. Így bent tartja a hideget.
2012. júl. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha csak a betegségektől való félelem tart vissza,akkor nyugodtan vehetsz klímát.Gyakorlatilag nulla az esélye annak hogy egy split klímában bármilyen baktérium elszaporodjon.Ha hűt akkor azért mert hideg van a felületén és azt nem szeretik, ha nem hűt akkor meg kiszárad a beltéri, víz nélkül meg nem szaporodnak.Azok a klímák amelyek betegséget terjeszthetnek egészen más elven működnek.De ha biztosra akarsz menni akkor válassz olyan készüléket aminek a beltéri hőcserélőjét ipari ezüsttel vonták be (ami köztudottan elpusztítja a baktériumokat)esetleg rendelkezik fertőtlenítő funkcióval (időközönként kiszárítja,felmelegíti és forrón tartja majd gyorsan lehűti a beltérit) illetve szezon elején érdemes karbantartatni, aminek része a fertőtlenítés.Vannak akik érzékenyek, esetleg allergiások a hideg levegőre, ott az elhelyezéssel meg a teljesítménnyel kell sakkozni.Jártam már több olyan helyen is ahol idősek (70 év felettiek)klímáznak,szidják egyfolytában, hogy nem jó, de járatják és egészségesek.:)
2012. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi mindig tisztíttatjuk. De mindig 25-26 fokra visszük csak le. Az is eléggé hűsít a kinti 3x vagy 4x-hez képes.
2012. júl. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!