Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Üdv, van egy Házimozi rendszer...

Üdv, van egy Házimozi rendszerem. és az lenne a problémám, hogy amikor Filmet nézek minden hang stimmel, de a beszéd nem hallatszik. Mindent hallani. Pl:zene a film alatt, kerékcsikorgás, lövés. Stb. De a beszéd nem.! Valami ötlet?

Figyelt kérdés
2012. júl. 18. 02:38
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
Tudod az a legnagyobb probléma, hogy manapság annyira hatásvadász hangtechnikát alkalmaznak, hogy ez már lassan élvezhetetlenné teszi a filmeket. Gondolom az a problémád, hogy ha beállítod a hangerőt a beszédhanghoz, akkor elviselhetetlenül hangosak az effektek és a zene, ha viszont a zenéhez állítod be, akkor nem hallod a beszédet.Sajna így vannak megcsinálva a filmek és nem mindegyik DVD, ill TV rendelkezik hangerő stabilizátorral,vagy , hogy a francba hívják.:D Ennek a funkciónak az a lényege, hogy letompítja a kiugró hangerőt.Én már moziba sem járok, mert egyszerűen szenvedek a hangerőtől.:D Vagy vásárolsz egy olyan készüléket, amelyik le tudja vágni a kiugró hangcsúcsokat, vagy teljesen lebutítod a cuccot és lemondasz a hanghatásról az érthetőség érdekében.Olvasd át a használati útmutatót, hátha a te készüléked is rendelkezik ezzel a funkcióval. Elnézést, hogy nem tudom szaknyelven kifejezni magam, nem vagyok szakmailag otthon ezen a területen, de remélem így is érted, mit is akarok mondani.
2012. júl. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!