Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hány kWh egy ebéd/vacsora...

Hány kWh egy ebéd/vacsora elkészítése villanytűzhelyen?

Figyelt kérdés

Azt szeretném nagyjából megtudtni, hogy ha heti kb. 3x-4x főzök magamnak ebédet, vacsorát itthon egy garzonlakásban (a többi nap pedig valahol máshol eszem), az hány kilowattóra. Többi elektromos cuccal nem nagyon fogyasztok túl sokat, így szeretném egy felső határ mentén jól belőni a havi bejelentett kWh-t úgy, hogy hozzászámolom a tűzhelyet. Még nem fordult elő, hogy hetente ennyit főztem volna (nemrég költöztem be), de ebben a hónapban már meg akarom csinálni az átjelentést, plusz nemigazán tudom mérni a pontos fogyasztását a villanytűzhelynek, mivel fixen falba kötött, így dugaljas fogyasztásmérőt nem tudok rátenni.


Kéne valami doksi vagy tanulmány vagy akármi, ahol ezek le vannak írva, nem riadok vissza a nagy terjedelmtől sem :)


Köszi



2012. szept. 11. 23:59
 1/2 A kérdező kommentje:
Tegyük hozzá, hogy az ebéd kétfogásos (leves + második).
2012. szept. 12. 00:00
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha tudod a tűzhelyed típusát,típusszámát akkor a neten rákeresel,szerintem találsz műszaki leírást,vagy legalább azt hogy hány wattos.Ráírva nincs semmi adat sehová?

Ezek hiányában tippelni tudok,kb 2 Kw-ot fogyaszthat átlagos használat mellett.Ha mondjuk napi 2 órát használod,akkor az annyi mint 4 kilowattóra ami egyenlő kétszáz forinttal.

2012. szept. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!