Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vegaként illik-e vendégségben...

Vegaként illik-e vendégségben a különkaját másnak felajánlani?

Figyelt kérdés

Vendégségben, ha külön készítenek nekem ételt, mert vegetáriánus vagyok, és mondjuk több van belőle, mint amennyit előreláthatólag meg tudok enni, illik-e felajánlani belőle más jelenlévő vendégeknek, akik a normál menüt kapják?


Különböző jellegű jellegű társaságokra vonatkoztatva érdekelne a válasz, ezek pedig a következők:


- Néhány fős családi társaságok, közeli hozzátartozók

- Néhány fős tinitársaságok

- Egyetemista évfolyamtársak

- Egyszeri alkalommal vagy valamilyen táborban

- Hivatalos konferencia, fogadás


Köszike :)



2012. szept. 5. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Most a tányérodra már kirakott ételre gondolsz, vagy amíg egy tálban van?

Tulajdonképpen mindegy.

Informális helyzetben, haveroknak, családtagoknak nyugodtan ajánlhatod.


Az utolsó szituációban inkább ne :)

2012. szept. 6. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok vega, de bizonyos okok miatt a legtöbb esetben nekem is külön kaját szoktak készíteni, akik ismernek, vagy ahol kérdezik, hogy kell-e valakinek külön ilyen-olyan akármi. Nos, ez nálam úgy szokott kinézni, hogy ha megkérdezik, hogy az mi, amit én eszem, meg finom-e, akkor fel szoktam ajánlani, hogy szedjen magának is, kóstolja meg, hiszen általában nem csak egy adag van, hanem ki van téve a tálba.
2012. szept. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Esküvőn kaptam különkosztot vegaként, de nagyon nagy tálat rántott zöldségekkel, kétféle körettel, salátával. Nagyon sok volt, úgyhogy a gombával megkínáltam a körülettem ülő pár jóbarátot, mert azt szeretem a legkevésbé, és még úgy is degeszre ettem magam.
2012. szept. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az én esetemben leggyakrabban az fordul elő, hogy magamnak elég adagot kapok, viszont nem halok éhen akkor sem, ha egy picit adok a másiknak, aki netán az én kajámat sokkal jobban preferálja a sajátjánál ;)
2012. szept. 10. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!