Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért csinálja ezt a villanybo...

Miért csinálja ezt a villanybojlerem szelepe? Már nagyon idegesítő. Cserélni kell, vagy megjavítható?

Figyelt kérdés

Néha éjjel szokta ezt csinálni. Elkezd csepegni, majd azt produkálja, ami a videón is látható.

Várom a válaszokat, hogy mitől van ez.


link: http://www.youtube.com/watch?v=dTseicCvmFs


2009. aug. 3. 14:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ha elkezdi, kb 10 percig csinálja ezt, már egy hete. Szinte naponta.
2009. aug. 3. 14:41
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy boyler biztonság szelep.Azért fúj le,mert túlságosan nagy a nyomás a tartályban.Ha melegszik a víz,nő a tartályban a nyomás.Vedd kisebbre a hőfokot.Nem használtok el elég melegvizet.Ahogy nézem nyomáscsökkentő szelep sincs a boyler elé beépítve,az is megoldaná a problémát,sőt az lenne a szakszerű megoldás.


épületgépész technikus vagyok

2009. aug. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsold ki egy ideig és majd csak akkor vissza ha elfogyott a melegvíz. Ha pedig ettől sem szűnik meg, akkor ki kell takarítani, mert elvízkövesedett. Ehhez meg jobb szakembert hívni. Ki kell majd szerelni a fűtőszálat és le kell ereszteni belőle az összes vizet, ami nem lesz egyszerű ha nem a fürdőkád felett van.
2009. aug. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fűtőszál lenne vízköves,akkor szerintem nem ez lenne a probléma.Akkor nem tudná kellően felmelegíteni a vizet.Esetleg a hőfokszabályzó,vagy a hőkioldó mehetett tönkre.Én mindenesetre először megpróbálkoznék azokkal,amiket az első hozzászólásban írtam.
2009. aug. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem mondani,hogy szerintem mindenképp hívj szakembert.Biztosan nagyon drága lesz,sokszor a jónapotért meg a viszontlátásért elkérnek tíz-tizenötezret,anélkül,hogy bármit is csinálnának.
2009. aug. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Pucolva nemrég volt, éppen emiatt, és a kád fölött van. A hőfokszabályzó félállásban van, a fűtőszál, a hőkioldó és a szelep cseréjét kb. 1 hónapja végezték el. Előtte csak csöpögött, most meg már ez is
2009. aug. 4. 00:44
 7/15 anonim ***** válasza:

Akkor még mindig ott tartunk,hogy nincs beépítve nyomáscsökkentő szelep.


[link]

2009. aug. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A képen,amit belinkeltem egy Mofém gyártmányú víznyomáscsökkentőt láthatsz.Ez ronda,otromba,túl nagy és drága.Viszont van megfelelő átfolyása,ezáltal a vízkő nem eszi meg túl hamar.Sokáig fixen működik,ráadásul magyar termék.Megéri az árát,nem úgy mint az olasz/kínai gagyik.Esetleg érdemes még Honeywellt venni,de az tényleg nagyon sokba kerül.
2009. aug. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha valóban nem rég voltak kitisztítva a bojler különböző alkatrészei, a biztonságiszelep is akkor nézd meg,magyar tipusoknál a rúgóerőnyomást is állítani lehet ezt kell beállítani,erősebb rúgóerőre akkor nem fog állandóan "lefújni" a bojler!
2009. aug. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A régin lehetett állítani, mert volt egy csavar vagy valami ahhoz hasonló, ezen pedig nincs semmi, csak egy műanyag kar.
2009. aug. 4. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!