Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » LG elöltöltős mosógépről...

LG elöltöltős mosógépről vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2012. okt. 12. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Halk, szépen mos, megbízható, jók a programok benne.

Szuper a kímélő programja, nem pnészedik, mint egyik másik gyártó terméke, friss illatúak a ruhák.


Persze mindjárt jön 1-2 elmaradott ember, akik kitartanak amellett, hogy mosógépből csak a régi nagynevű háztartásigép gyártók termékéből válassz, mert a koreaiak sz@rok meg ilyenek. De lehet olyan is lesz, aki azt tanácsolja vegyél 10-15 éves Miele gépet, mert az Isten, és sosem fog elromolni, örökéletű, meg hasonlók.


Ne csinálj hülyeséget azt tanácsolom.

Külföldi fórumokon is nagyon dícsérik az LG gépeket, illetve a magyar oldalakon is.

2012. okt. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Már megvettük a mosógépet,pár napja,és kiváncsi vagyok a tapasztalatokra.De melyik rajta a kimélő program?Nekünk ezelőtt egy vp volt,hát azon nem volt ennyi program.
2012. okt. 13. 09:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 1056nd van, így néz ki a kezelőfelülete:

[link]


Ezeket a programokat szoktam használni:

1. Nagyon szennyezett ruhák esetén, amibe sok alsónemű és zokni van: Először kimosom ezeket egy gyors 30 perces programmal (Quick30). Távozik a legtöbb kosz. Majd ráállítom a Synthetic (műszálas) programra, ami 1 óra 20 percig mos.

2. Normál szennyezettségű ruhák esetén, amibe maximum 1-2 alsónemű és zokni van: Synthetic program, ami 1 óra 20 percig mos.

3. Enyhe szennyezettségű kevés ruha esetén: Cotton Quick program(pamut gyors), ami 1 óra 5 percig mos.


4. Drága kényes ruhákhoz, amin nyomott felület van, főleg Diesel és Armani pólóim, pulóverjeim: Delicate (kímélő) program. Max. 4-5 felsőt teszek bele, a dobba sok vizet enged, és ritkábban kevesebb ideig mozog a dob, a sok víz által a ruhák nem a dobnak csapódnak, és nem egymásra nehezednek, hanem úgymond "lebegnek" a vízben. Ez nagyon kímélő mosás. Ennél a programnál egyszer kevesebbszer öblít, mint a többinél, tehát sok ruhát ne tegyél bele, mert mosószeres marad. Illetve ha ennél benyomod a nincs centrifugálás gombot, akkor nem csak a mosás legvégéről hagyja el a centrit, hanem a közbeni centriket is elhagyja. Így már extra kímélő lesz a mosás. Persze mivel egy centri mindenképpen kell a végére, így a mosás végén pluszba bekell állítani egy új Rinse+Spin programot, hogy kicentrizzen. Csak extra kényes/drága ruhák esetén mosok ezzel.


5. Közepes árkategóriájú ruhák, vagy olyan ruhák esetén, amikre azért vigyázni akarok, de nem méregdrága ruhák: ezekre szoktam alkalmazni a Blanket (takaró) programot. Ez erősebb mosás, mint a kímélő, de nem annyira, mint a hagyományos mosás. A kettő között van. Igazából ugyanúgy mos, mint a Műszálas vagy Pamut program, csak éppen sok vízzel, ezáltal kíméli az anyagot. Maga a dob viszont ugyanúgy mozog, sokat és sok ideig,mint hagyományos mosásnál.


Több programot nem szoktam használni. A sima Cotton (Pamut) program túl hosszú, és a ruhákat hiába mossa sok ideig, akkor is a koszos trutyis vízben mossa őket. Szóval erre találtam ki inkább a 30 perces programot, majd a Műszálast együtt. Így sokkal jobb lesz a szennyzett ruhák illata, hiszen a legtöbb kosz eltávozik a 30 perces programmal.

Hand wash-Wool program: extra kímélő, de szinte nem is mos, csak vízben vannak a ruhák, sokat nem ér.

White: magas hőfokon való mosás. Szintén nem használom.

Baby Care (Babaruha): kb. ugyanaz a program, mint a Műszálas Synthetic. Csak súlyérzékelő nélkül. Nem szoktam használni, ha jól emlékszem 1 óra 25 peces program. Ha bármi baja lenne a mosógép súlyérzékelőjének, akkor hasznos kis program lesz, mivel ez a program nem súlyérzékelős.

Kérdésedre a válasz:

Ha kevesebb ruhát teszel bele az sem baj, persze akkor elég rövidebb program. Illetve azért pl. 2 pólót ne tegyél bele, de 4-5 póló kímélő programmal már rendben lesz.

Írtad, hogy az intenzív pamut program 3 órát ment. Felesleges. Ha nem szennyezett a ruha, akkor felesleges. Ha meg szennyzett, akkor mehet 13 órát is, akkor is a trutyis lében mossa a gép, így meg azért felesleges, szóval jobban jársz a 30 perces programmal+ valami rövidebb programmal hozzá.

Átlagos-normál szennyezettségű 4-5 kg ruhákhoz találj valami 1 óra 20 perc-1 óra 30 perc körüli programot. Ez lesz a normális. Ha meg nagyon szennyezett, akkor iktass be elé egy gyors 30 perceset.

2012. okt. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hasonlo volt nekem is amit az utolso felrakott kepet...a programok szuperek...gyerekzar,vasalaskönnyitö,30 perces gyorsmosas...imadtam...de sajnos masfel-2 ev utan valahogy leugrott rola a femgyürü(femkarika) ami az ajtonal a gumitömitest tartja...azutan folyt ki a viz mert nem tömitett rendesen..egy ismerösöm megnezte visszatette ra de csak toldassal tudta megoldani ezert annyira nem volt mar tökeletes..igyhat neha többször szivargott,folyt,neha nem...hat ez sajnos szerintem 5000böl ha egy ilyen...hat en kifogtam...most indesit van szaritogepes..de közel sincs olyan jo program rajta mint az LGn...semmi gyorsmosas...csak szaritoprogrammal egyutt es az kb40perc..40fokon a legrövidebb mosas 71perc...:-( :-S
2012. okt. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tomfix válasza:
nem feltétlenül 5000-ből 1 ilyen. Az LG gépek mind szarak. Nekünk 2 volt. Egy olcsóbb kategóriás 1.5 évet bírt-javítással, most megy egy felsőbb kategóriás és mind 1.5-2 év után kezdett tönkremenni,de annyira hogy javítgatás után sem bírt tovább futni mint max 1 év. LG-t nem javaslok.
2015. dec. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én 2004-ben vettem egy LG elöltöltös gépet.Most lett csak baja fél éve,pedig én aztán napi 1-2 adagot indítottam.Az akkori ára 65.000 volt.Szerintem ahhoz képest nagyon jól bírta. :)
2016. jan. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!