Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A mikrohullámú sütő honnan...

A mikrohullámú sütő honnan tudja hogy ami bent van azt kell melegíteni és nem azt (is) ami kint?

Figyelt kérdés
Hogy hogy nem sülünk meg mi is?

2012. nov. 9. 20:49
1 2
 1/11 intrepid ***** válasza:
A burkolata, elszigeteli állítólag. Azért a trafipaxjelzőm, bevisított, mikor elindult a mikró. Jó, ehhez hozzátartozik, hogy olcsó mikróm van. Nem kell közelről belebámúlni, a távolsággal exponenciálisan csökken a hatás, tehát nem kell pánikolni.
2012. nov. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezért van fèmburkolat a mikrón és fémrács az ajtón. Különben már nem élnénk.. De nekem 40 000-es mikróm van, így is visít a fémdetektor fél méterről amikor megy.
2012. nov. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És burkolat nélkül maxon járatva 10percig, mekkora távolságig halálos a sugárzás? És milyen irányba terjed?
2012. nov. 10. 00:23
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Valódi veszélye abban rejlik, hogy megváltoztatja a vízmolekulák szerkezetét és struktúráját, minek következtében biológiai szempontból káros hatásúvá válik az élelmiszer. Az ételek molekulái degenerálódnak, és hatásukra az egészséges sejtépítés is zavart szenved. A sejtszintű degeneráció már a rák előszobája. A mikró állóhullámokkal operál, szóval egy irányba terjed, ezért van benne forgótányér, hogy egyenletesen melegedjen fel a beletett étel. A gyártók a mai napig nem ajánlják, hogy a mikrohullámú sütőhöz közel hajolva nézd végig a főzés folyamatát. A melegedést a molekularezegtetés által keletkezett súrlódási hő okozza, ehhez a mai gépek 2,45 GHz-es mikrohullámokat használnak, és a speciális ajtó pont azt a cél szolgálja, hogy ez az egyébként káros sugárzás ne jusson ki a sütőből. Szerintem ezt gyorsan felejtsd el, mert nagy az esélyed a rák kialakulásához! 2. Válaszadó voltam.
2012. nov. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én egy egyedi lakásvédelmi berendezést szeretnék készíteni.

Két magnetronból ha bejönne valami hívatlan vendég, hálózattól független táplálással.

A riasztóm "felhívna" telefonon, szólnék pár kedves szót a hangosbemondón keresztül,és távolból kapcsolnám az adást :)

Biztos forró lenne a talpuk alatt a talaj.

2012. nov. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Karesz6969 ***** válasza:

Utolsó!

Te sok akciófilmet nézel...ez a való világ, elárulom neked.

2012. nov. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor marad a sörétes puska,és a medvecsapda. ;)
2012. nov. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez a való világ! Ja! De nem rossz az ötlet és sztem, nem is kivitelezhetetlen! Minden megvan hozzá, de nem lenne olcsó holmi. Mivel, támogatom az ötletet! Kérek a prototipusból, baráti áron (hiszen, magyar vagyok:)) A mobilgyártók meg a szolgáltatók leszedik majd a sápot, mivel biztonságtechnikai kategóriába esik majd a találmány. Ne hagyd veszni! Menj a dolog után, mert lenyúlják! Védesd le az ötletet, ha meg látod valahol, akkor csengetik a jogdíjakat Neked…


"biológiai szempontból káros hatásúvá válik az élelmiszer"

De csak enyhe mértékben. Ha nem így lenne, már felszólaltak volna az "állatvédők". :)) De komolyan betiltanák az értékesítést.


Még jó, hogy nem sülünk meg mi is! A hűtő előtt meg megfagyhatnánk, a gáz mellett megéghetnénk, az áram megrázna, az anyós meg magyarázna és streszt kaphatnánk mellette. Azért van a mikrón védőrács… :)

2012. dec. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És Te elhiszed hogy az a kis vékony védőrács majd megakadályozza a mikrohullámú sugarakat abban hogy téged is károsítsanak?
2012. dec. 9. 17:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Mióta olvastam ezt, nem is megyek közel hozzá. :) De az ételt továbbra is így melegítem.
2012. dec. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!