Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szüleimtől örökölt 1984-es,...

Szüleimtől örökölt 1984-es, orosz varrógép motorját egy láb-pedállal lehet indítani. Működőképes volt, de szétszedtem, nem indul, és nem tudom, hogy hogyan kell helyesen összerakni. Hogyan kell megcsinálni? Mi ennek az áramkörnek a lényege?

Figyelt kérdés

csatolt képek:

1.-2. képek:

[link]

[link]

A lábpedálos bakelit "szerkezet" szétcsavarozva. A fekete "pedál"-ra (balra külön álló) lépve a kerámiából kilépő tengelyre szerelt fémpogácsa zárja az áramkört. A kerámiában csak egy rugós szerkezet van, ami a pedál elengedése esetén visszaállítja alaphelyzetbe a fémpogácsát.

A 2. kép alján lévő sodrott érpár megy a motorhoz.

A felül lévő érpár pedig a földeletlen csatlakozó dugóhoz.


3.-4. képek:

[link]

[link]

A hengeres kék és a tégla formájú barna áramköri elem közelről.


5.-6. képek:

[link]

[link]

Ez a motor forgatja a gép főtengelyét.



2012. nov. 17. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Üdv!

Ebben a kerámia testben van a lényeg, grafitlapkák sokasága, ha összenyomjuk, akkor kicsi lesz az ellenállása és vezeti az elektromosságot, az összenyomás erősségétől függ majd a motor sebessége. ham semmi nem szakadt, vagy tört e akkor jó eséllyel lehet próbálkozni az összerakással.

Csek mindig húzd ki a konnektorból mielőtt újra próbálkozol.

Ha Pesten laksz, összerakhatom...Privátban válaszolj.

2012. nov. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogyan kell helyesen összerakni? Mit hová kellene forrasztanom? Itt milyen célt szolgál a kék henger és a barna, tégla alakú elem?
2012. nov. 17. 11:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Mind a kettő kondenzátor. Én megpróbálnám visszaforrasztani úgy, hogy ahol csak meg van blankolva az ér, azt forrasztanám a barna kondenzátor bal oldali sarkára, és ahol össze van csavarva a vezeték úgy egybe, a kondenzátor jobb oldali kivezetésére.
2012. nov. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam forrasztani, de hagyományos, pisztolyos, 100W-os forrasztópákával nem tudtam megolvasztani sem ezt az anyagot...Ez miért van?
2012. nov. 18. 18:59
 5/8 anonim ***** válasza:

A kondik zavarszűrésre hivatottak,ha nem kötöd be őket semmi baj nem lesz.Nem szólnak bele a működésbe,a két szénlapkás henger sorba van kötve a motorral.Ahogy az előzőekben is írták ha összenyomod őket kisebb lesz az ellenállás,jobban forog a motor.

Villszer.

2012. nov. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Biztos Uráli acélból van a forrasztóónjuk is. Mondanám, hogy mérd végig a vezetékezést meg a motort, de nem tudom van e műszered.
2012. nov. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
van multiméterem, fázisceruzám, kedvem...
2012. nov. 21. 21:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor méricskélj darabonként. Kimérheted a pedált, hogy valóban szabályozza e a feszültséget? Kimérheted a motort, hogy forog e ha kap feszültséget. ( rá van írva, hány V-rol megy) A vezetéket is kimérheted, hogy nem szakadt e? Rajzolj le minden összeköttetést, ahogy eredetileg lennie kell. Aztán szedd szét, és méricskélj. Jó munkát.

Ui: az áram ismeri a fizikát!

2012. nov. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!