Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Samsung, vagy fagor mosógép a...

Samsung, vagy fagor mosógép a jobb 70-80 ezer forintos kategóriában?

Figyelt kérdés
mik a tapasztalatok?
2012. nov. 20. 03:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Személy szerint én egyiket se venném, akkor inkább indesit vagy whirlpool. De ha csak a kettő közül lehetne választani akkor azt, amelyiknek hosszabb a garanciaideje.
2012. nov. 20. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

mi tegnap voltunk mosógépet választani ,és félfinoman elárulta a kereskedő,hogy mindegyik Kínai.

az indesit is,a whirlpool is .....

hát ennyit a mínőségről

2012. nov. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

Manapság mi nem készül Ázsiában? Nincs olyan elektronikai termék, amiben ne lenne vmilyen kínai, japán vagy más ázsiai országból származó alkatrész.


Mi 2 éve vettünk új mosógépet. Én is sokat gondolkodtam a márkán, végül a Whirlpool mellett döntöttem. Árban is jó, 75 most ha jól tudom, mosni lehet vele, mi kell még... 1000 fordulatos, millió program van rajt, és eddig a 2 év alatt nem volt vele problémám. És A energia osztályú. Tök felesleges olyan gépet venni, amitele van aggatva mondjuk kijelzőkkel meg ilyen extra dolgokkal, mert az csak plusz lehetőség arra, h elromoljon.

2012. nov. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia!

Nekünk Whirpool felültöltős van, 15 éves, tökéletesen működik, szerelő még nem látta. Nem kímélem, nagyon sokat megy, jól meg is tömöm. Anyukámnak Fagor elöltöltős van, egy évvel később vette mint mi, tehát az övé 14 éves, és az is tökéletesen működik. Emlékszem, majd belezavarodtam már a mosógépekbe, mikor nézegettük őket, mindenki mást mondott, mindenki mást dícsért, mást szidott. Mikor már végképp nem tudtam dönteni, mondtam a férjemnek, Nekem mennem kellett dolgozni szombaton, mikorra hazaérek, legyen itt egy mosógép, nem érdekel már milyen, valamilyet válasszon. Mivel éppen a Whirpool volt akcióban, azt vette meg, így lett meg nagy nehezen a mosógépünk. Nem fogsz olyan embert találni, aki megmondja Neked a tutit, mert mindenkinek más a véleménye, Én is ezért voltam már a végén döntésképtelen. Amit viszont aránylag minden eladó kiemelt, azt nem tudom hogy valóban nagyon jó e, vagy jutalékot kaptak utána, az a Zanussi volt, de az akkor mindenhol 10-15 ezer forinttal drágább is volt.

2012. nov. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sznorbi2 válasza:

A Samsungot eddig Lengyelországban gyártották, de most úgy néz ki, hogy ismét Dél-Koreából hozzák őket az Eu-ba.

Az Indesit-nek az anyaországában, vagyis Olaszországban van a gyártása, Fagor vagy a saját országában Spanyolországban, vagy a Franciák gyártják, de a Lengyeleknél is van gyára.

Aki azt mondja, hogy mindegyik mosógép kínai, az azt sem tudja mi az, hogy mosógép.

Ugyanis még csak kevés gyártó engedheti meg magának, hogy Kínában gyártasson nagykészülékeket az Eu. számára. A kisgépek 98%-a valóban Kínában készül, mivel igen nagy mennyiség fér el egy hajón amivel beszállítják, így 1 termékre számítva relatíve kicsi a szállítási költsége.

Pl: egy hajón elfér mondjuk 220.000 db robotgép, addig a kombinált hűtőből csak kb. 2.000 db, így kb. 100.000 EUR szállítási költség nem mindegy, hogy 220.000 db termékre osztódik el, vagy csak 2.000 db-ra!

Teccik érteni?


Egyébként meg a Samsungok ha valóban a főgyártótól érkeznek, akkor a tényleg jó kis gép, de a nagy számok törvénye itt is bedolgozik, tehát lehet jó a gép, ha temérdeket adnak el belőle, ugyanis így nagyobb a hibalehetőség is.

Fagornál kecsegtető az 5 év garancia.

Igazából a mostani mosógépek jó esetben kb. 5-6 évet bírnak ki úgy, hogy a vezérlőpanel ne álljon be, mint a digitális iránytű!

Sőt, egyre több gép még ennyit se bír!!!

Samsungok ajtómechanikája szokott rosszalkodni meg a kemény víz miatt szeret kissé folyni belőle a víz(szimering), a Fagornak is az ajtómechanika, de ott kisebb a meghibásodási ráta, viszont a szivattyúja igen érzékeny, meg a mosószert, vagy az öblítőt sem mindig mossák be a felültöltős modellek!

2012. nov. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


aztán fagor lett az 5 év gari miatt , elöl töltős hogy lehessen rá pakolni

2012. dec. 3. 01:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!