Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért csak alig folyik a...

Miért csak alig folyik a bojlerből a meleg víz?

Figyelt kérdés

Egyedül voltam itthon néhány hétig, ezért letekertem a hőfokszabályzót, és már akkor is észrevettem ezt, de azt hittem, csak a víz alacsonyabb hőfoka miatt van.

A beáramló hideg víz nyomásával lehet a gond? A lakásban máshol normális a hideg víz nyomása. Van egy szelep a hideg vizes cső közelében, azzal lehet gond? Vagy a bojler ment tönkre? Az alig csordogáló víz viszont megfelelő hőmérsékletű.

Hajdú bojlerünk van, a lakással vettük.


2009. aug. 16. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy a boyler vízköves.Általában 3-4 évenként ki kell tisztíttani.Hívj egy szerelőt és az kitisztítja.
2009. aug. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy a bemenő csap elvízkövesedett. Többszöri erős elzárás és nyitás után felszakadhat a vízkő, ha benne van. Ha valami eltömi a bemenő vezetéket, akkor a nyomás lecsökken. A hidegvíz csatlakozásánál van egy kis lefúvató, azt próbáld ki, azon jönnie kell rendesen. Ezen általában fűtéskor csepeg a víz a tágulás miatt. Valószínűleg itt a baj, de valóban a vízkőmentesítés 2-3 évenként időszerű. A szerelő ilyenkor aktívanódot is kell cseréljen. A figyelmét fel kell hívni a hidegvíz oldali visszacsapó szelepre is, hogy ellenőrizze. Az aktívanód feladata a gyors vízkőlerakódás akadályozása, előbb ez megy tönkre (elfogy, kb. 2-3 évente), aztán felerősödik a vízkőlerakódás.
2009. aug. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha eddig magasabb hőmérsékleten jó volt,és Budán laksz akkor a boyler befplyócsővére szoktak tenni egy egy öblös átfolyószelepet, ez az úgynevezett Budai nyomáscsökkentőszelep,a hegyvidék adottságai miatt amikor a vízhálózati cső lejtőn megy lefele a nyomás megnő,ezt hívatott csőkkenteni,ez nem más mintegy rúgósszelep. Vizkő miatt kisebb nyomás hatására, mivel a hőmérséklet csőkkenés miatt a boylerben a csap másik oldalán is csökken a nyomás már nem nyit ki rendesen.
2009. aug. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!