Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mit lehet tenni, ha a háztartá...

Keresem kérdése:

Mit lehet tenni, ha a háztartási gép gyártó (Nimbusz Kft) felszámolás alá fog kerülni?

Figyelt kérdés

Vettem másfél éve egy szuper vízszűrős porszívót. A víztartó tartálya megrepedt. Nem garanciális okokból :-(

Most kiderült, hogy a céget fel fogják számolni és nincs alkatrész utánpótlás.



2012. nov. 23. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Sokban ne reménykedj, de keresd meg a fogyasztóvédelmet.

Másik: miután a felszámolóbiztos az úr, vele is felveheted kapcsolatot, ha úri kedve úgy gondolja, talán tud tenni valamit.

2012. nov. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A Nimbusz Kft. nem gyártó hanem forgalmazó(főleg Hyundai márkát terített)!

Ebből következik hogy a gyártó ugyanúgy gyárt alkatrészeket tehát keresd meg a gyártó új forgalmazóját vagy magyarországi képviseletét közvetlenül így már meg is oldódik a problémád.

Alternatív megoldás lehet még az hogy felkeresel olyan üzletet ahol olyan márkát árulnak mint a tiéd(biztos van mert a Nimbusz az olcsó kínai tömegcikkeket forgalmazta) ott lehet hogy más forgalmazó is terítette az árut így őrajtuk keresztül jutsz alkatrészhez.

2012. nov. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát igen... Ez átverés volt. Amikor a boltban vettem - nem multi - akkor azt mondták, hogy Székesfehérváron van a gyár. Azért vettem, mert "hazai". (Támogatom vele a kiskereskedőt és a magyar munkahelyeket...)

Aztán kiderül, hogy nem volt igaz az információ...

Már a magyar kiskeresekben sem lehet megbízni? Akkor legközelebb multi láncnál fogom venni. :-)Ott sem étenek hozzá, de legalább nem csalódok emiatt.

A nevetséges az, hogy a Nimbusz termékeit továbbra is forgalmazzák a boltok, pedig tudják, hogy nem lesz alkatrész utánpótlás. (Nem hiszem el, hogy ne tudnának a csődveszélyről.)

2012. nov. 26. 09:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Mint már mondtam attól hogy a Nimbusz Kft megszűnik ugyanúgy kaphatóak azok a termékek és alkatrészek amit ők forgalmaztak csak más forgalmazóknál.A termék gyártójának hazai képviselete is ugyanúgy működik az semmit sem jelent hogy egy forgalmazó a sok közül megszűnik.

Ha elárulod a márkát és típust talán meg is tudom mondani ki gyártja-ki a képviselete és ki még a forgalmazója akitől akár alkatrész is vásárolhatsz hiszen 5 éves műszaki eladói tapasztalattal rendelkezem!

2012. nov. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyszerű! Én már próbáltam nyomozni a forgalmazó utód után, de a Net nem nagyon segít, mert még a csődöt be sem jelentették.

A termék típusa Nimbusz DV4299 vizes porszívó.

Nagyon hálás lennék a segítségért.

2012. nov. 27. 09:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Beírtam a keresőbe hogy: Nimbusz DV 4299

És ez az eleje, de még folytatódik rendesen:

Nimbusz DV 4299 »–› ÁrGép

www.argep.hu › Trend › I › MB - Tárolt változat

Aktuális Nimbusz DV 4299 ajánlatok az ÁrGép-en. Hasonlítsa össze az árakat!

Vásárlás: Nimbusz DV 4299 - Árak, Akciós porszívó boltok, olcsó ...

www.arukereso.hu › ... › Porszívó, takarítógép › Porszívó - Tárolt változat

Vásárlás: Nimbusz DV 4299 porszívó - Árak, akciós Nimbusz DV 4299 boltok, Porszívó, takarítógép vélemények összehasonlítása. Olcsó Nimbusz DV 4299 ...

Nimbusz DV 4299 Porszívó, takarítógép termékről írt vélemények ...

www.arukereso.hu › ... › Nimbusz Porszívó › Nimbusz DV 4299

Olvass hiteles vásárlói véleményeket, teszteket a(z) Nimbusz DV 4299 Porszívó, takarítógép termékről. Minden, ami a reklámokból kimaradt: felhasználói ...

Nimbusz DV-4299 vízszűrős, porzsák nélküli porszívó - vásárlás ...

rottenbiller.bemutatoterem.net › ... › Nimbusz Porszívó - Tárolt változat

Nimbusz DV-4299 vízszűrős, porzsák nélküli porszívó vásárlás, termék paraméterei, jellemzői, adatlapja. Nimbusz DV-4299 vélemények. Vízszűréses porszívó ...

Nimbusz DV-4299 - Olcso.hu

www.olcso.hu/arak/Nimbusz%20DV-4299/egyeb.../0 - Tárolt változat

Olcsó ár: Nimbusz DV-4299, boltok árai, eladó Nimbusz DV-4299 akció, boltok árlistái, Nimbusz DV-4299 olcsón,

Nimbusz DV4299 Vízszűrős porszívó - Ház ABC - Elektronika ...

unasplaza.hu/plaza_artdet.php?...Nimbusz_DV4299... - Tárolt változat

Nimbusz DV4299 Vízszűrős porszívó, Ház ABC, - 1400 W teljesítmény- Dupla HEPA filter- 4 l-es víztartály- 8 lépcsős szűrőrendszer- Állíthat.

Porszívó | Nimbusz DV4299 - CENTRALVILL Műszaki webáruház

centralvill.hu/index.php?page=prodsheet&prod... - Tárolt változat

Nimbusz DV4299. Vízszûréses porszívó: Teljesítmény: 1400 W; Dupla HEPA filter; Víztartály: 4 liter; Állítható, fémtalpú padlókefe szõnyeghez és kemény ...

Nimbusz DV4299 - Porszívó : árak, összehasonlítás - Olcsóbbat.hu

www.olcsobbat.hu › Háztartási gép › Porszívó - Tárolt változat

Termék: Nimbusz DV4299, Nimbusz DV4299 jellemzői, vásárlási tanácsok. Hasonló termékek kedvező áron.

PKA302 NIMBUSZ DV4299 porszívó alkatrész Főkapcsoló (4sarus)

www.betrolkft.hu/.../pka-nimbusz-dv-porszivo-alkatre... - Tárolt változat

Az adott termék a WEBSHOPon keresztül nem rendelhető,vegye fel a kapcsolatot

2012. nov. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát a cégnek tényleg vége... Már a telefont sem veszik fel. A garanciális szervizt felhívtam. Náluk sincs alkatrész utánpótlás. De azzal biztatnak, hogy talán új felállással lesz valami ezzel a céggel...

Hát igen...:-)

2012. nov. 30. 11:16
 8/8 anonim válasza:

Üdv Mindenkinek!


Nincs egy éve, hogy vettem a székesfehérvári boltjukban egy szivattyút és megadta magát. Tudtok-e valami infot, hogy hol tudum érvényesíteni a garanciát?

Köszönöm előre is a segítséget!

2013. máj. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!