Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kompresszoros hűtőgépet...

Öreglala kérdése:

Kompresszoros hűtőgépet lehet-e inverteres táppal (12/220V) működtetni? Mivel ez nem tiszta szinuszos jelet ad, nem megy tönkre a motor? 3-4 óráról lenne szó!

Figyelt kérdés

2012. nov. 29. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt használati utasítás vagy a gépek komolyabb ismerete nélkül nem lehet megmondani. Azt viszont mindenképp nézd meg nem terheled-e túl a tápot. Egy nagyobb teljesítményű gép pl 1800 wattos 150 Ampert is felvesz 12 volton ami nagyon sok.
2012. nov. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Az inverterekbõl létezik valódi szinusz hullámú 230V feszültséget elõállító típus, ezek árban drágábbak, viszont minden készülék tápellátására alkalmassak.

A másik csoport, a módosított szinuszhullámú feszültséget elõállító tipusok, ezek olcsóbbak, de korlátozottan használhatóak néhány készülék esetében. Ezek a típusok nem szinusz, hanem különbözõ trapéz, négyszög, háromszög jelalakú váltóáramot állítanak elõ. Nevezik kvazi szinusz hullámnak is.Lényeg, hogy nem tudnak szabályos szinusz jelet adni, ezért, nem használhatóak, Pl. hûtõgép, házi vízmű és egyéb kondenzátoros indítású villanymotoros készülékek esetében."


forrás: [link]

2012. nov. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én teszteltem otthon invertert,simán ment róla az asztali köszörű,kompresszor,hűtőláda.A hűtőgépek motorja egyébként sem kondenzátoros fázis eltolással indul,hanem a induktívval.

Villszer.

2012. nov. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a hűtő max. teljesítménye 110w, ami szerint kb. 10A 12v-on. Ennyit tud termelni a kocsi generátora (Bosch, 13,6 V 60 A). Persze nem 1,5 vezetékkel kell bekötnöm:)! Az invertert pedig min. 300 Wattost gondoltam. Még egyszer köszönet, egy tesztet azért én is végrehajtok.
2012. nov. 30. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!