Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ventillátoros melegítő vezeték...

Ventillátoros melegítő vezetéke és a konnektorba dugandó rész melegszik, mennyire normális?

Figyelt kérdés

Nem értek hozzá.

Van egy nemrég vett elektromos ventillátoros melegítőnk.Bedugom,működik 15-20 percet,működik rendesen,de felmelegszik a vezeték kicsit, a vége (dugalj?) meg amit a konnektorba dugunk,annál a fém rész forró.

Ugye ez nem normális?

Ma visszaviszem,még garanciás.


2013. jan. 3. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hány wattos?

Bizonyos teljesítménynél ez normális jelenség.

Esetleg a dugalj cseréje válhat szükségessé ha elég régi vagy új de nem került többe mint 500 forint.

2013. jan. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha a dugó melegszik, az lehet a fali aljzat elfáradt, gyenge érintkezőinek a következménye is. Ha nem nyomódik össze megfelelő erővel a két érintkező felület, nagyobb az átmeneti ellenállás, tehát melegedni fog. Próbáld ki másik konnektorban is, olyanban amelyikből valami nagy teljesítményű fogyasztó már működött (mikró, villanytűzhely, konyhai villanybojler) melegedés nélkül.
2013. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1000-2000wattos


Másik konnektorba dugva is melegszik,olyanban is amiben más nagyobb teljesitményű hideg marad.próbálgattam

2013. jan. 3. 13:47
 4/12 anonim ***** válasza:
Csak akkor van értelme visszavinni, ha levásárolhatod, lehetőleg más gyártmányú készülékre. Ha ez valami Kínában készülő csoda, akkor valószínűleg a jelenség nem hiba, hanem tulajdonság, egyszerűen alulméretezték a kábelét, dugóját. Ha kicserélnék egy ugyanolyanra, valószínűleg pont ugyanúgy melegedne.
2013. jan. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

szerintem mind kinai készülék lassan.

[link]


ez,csak euronicsban vett

visszaviszem,hátha...

2013. jan. 3. 14:13
 6/12 Golan Trevize ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem normális, sőt.

Vidd vissza és kérd vissza az árát.

2013. jan. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

és milyet vegyek helyette?


Nincs rá igazán sok pénzem,viszont valamivel fel kell fűteni egy kisszobát (ott nincs konvektor,és nem megy be a meleg a többi helységből)

2013. jan. 3. 14:33
 8/12 Golan Trevize ***** válasza:

Ugyanilyenem van, és nekem tökéletesen működik.

Halk, és kis szobát fűt is rendesen.


Fűtésszezon kezdete előtt a gyerekszobát (10,5 nm) fűtöttók be vele este, meg a fürdőt a gyerekek fürdetése előtt.

2013. jan. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Akkor lehet csak egy pont rosszat fogtam ki?

Bár már egy hónapja működik,csak most vettem észre hogy felmelegszik a madzag és a dugalj

2013. jan. 3. 14:53
 10/12 Zsolt75 ***** válasza:

A képen látható készülék 2KW -os , azaz kb. 9A folyik a hálózaton, ha használod. Ehhez min. 1,5mm2 keresztmetszetű vezeték szükséges. Ezt a "china" termékekről lespórolják és tesznek rá 0,75mm2 vagy 0,5mm2 vezetéket. Ez bizony melegszik, de persze így nem megfelelő és a magyar szabványnak se felel meg.

Javaslom vidd vissza és válassz egy nem kínait helyette.

2013. jan. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!