Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Segítség! Olyantól aki Vaterár...

Segítség! Olyantól aki Vateráról már kapott hibás árut és az eladó nem hajlandó a problémát orvosolni, ez ellen jogilag, vagy bármi hatásos módon fellépett! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A terméket használtan, de hibátlanként hirdetve vettem meg!

Ennek ellenére a készülék motorja csapágyas, büdös, leégett szaga van, használhatatlan. A termékért 10.000,- forintot fizettem. A járulékos költségeim, ha javíttatni akarom jóval meghaladják összességében a 20.000-et. Az eladó hárít, tagad mindent, nem veszi vissza, nem javíttat, és még ő rágalmaz, sérteget, hitelemet rontja.

Ismerem a vatera álláspontját, sablon levelét, hogy polgári peres út, meg jó és rosszhiszeműség és visszavételi kötelezettség, illetve hallottam az EU-s szavatosságról, garanciáról...

Érnek ezek bármit is, van aki tudja a pontos paragrafust, bekezdést? Tényleg van ilyen?

Hiába jeleztem írásban a jogi út meglépését, nem hatotta meg... Hogyan tovább?

E-mailek bizonyítják, hogy az eladó rosszhiszeműen járt el, becsapott, kárt okozott nekem.

Pontos címét nem tudom, telefont nem veszi fel.



2013. jan. 31. 10:03
 1/10 anonim válasza:

Szia!

Tényleg csak peres út áll előtted, de az eljárás hosszúsága illetve a perköltségek miatt ez teljesen ráfizetéses dolog. Ekkora összegnél sajnos nem nagyon tudsz mit tenni, mert még nagyobb lesz a károd.

2013. jan. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Ő is pont ezt gondolja: haa, egy tizesér nem fog a bíróságra rohangálni a kis kötsögje, hej én vagyok a király, hogy átk_rtam!

Én azért utánaszaglésznék, hol lakik a pali és egy szép sötét éjszakán bedobálnám az ablakait. Csak úgy oktató jelleggel. Arra persze vigyáznék, hogy le ne bukjak :)

2013. jan. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Bálint Istvan52 ***** válasza:
51%

Szia ! A lányom kb. egy éve küldött előleget, majd megelőlegezett postaköltséget,miután nem kapott semmit,-

néhány keresetlen szót - kitiltották a vateráról !

Erről ennyi a véleményem - gyorsan felejtsd el, és csak

személyesen fizess, megtekintve !, ha túl messze van az eladó, inkább várj! üdv.: bi

2013. febr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Zsolt75 ***** válasza:

Sajnos ilyen esetben a törvények paragrafusok csak elvben léteznek, mert ahogy fentebb is írták gyakorlatilag ekkora összeért nem érdemes perelni.


A vatera meg csak a házirendjébe tud szigorúnak mutatkozni,de a valóságba senkivel kapcsolatba nem foglal állást és nem szankcionál. Fizesd ki a hirdetést és mossák kezeik.... Ezért kamu az összes ilyen és ehhez hasonló oldal dumája, hogy ellenőrzött adás vételek, eladók és vásárlók... uggyan kérem....

2013. febr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nem várok sokat, de pár lépést biztosan megteszek, hisz jelentkezett egy ügyvéd ismerős és mondta, hogy segít egy kicsit észhez téríteni, lesz, ami lesz :)

Illetve van egyéb tippem is, de ez már kevésbé publikus! ;)

2013. febr. 2. 19:25
 6/10 anonim válasza:
Nagyon-nagyon vigyázni kell...én hülye voltam és postai csereként előreküldtem egy majdnem 100.000 Ft-os telefont. Persze nem kaptam semmit. Megtettem a feljelentést és eddig semmi. Aztán amikor telefonon megfenyegettem azt aki átvert meglettem rángatva, hogy mit gondolok én...Hibáztam mind2 esetben. De sajnos csak meg kell békülnöm vele hogy nem látom viszont a pénzem. Ha esetleg elkapják és rá tudják bizonyítani akkor se fogom látni a pénzem, ebben az esetben közmunka szóval...az állam kapja meg majd a pénzem :(
2013. máj. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 szabóméhészet válasza:
47%

Én hónapok óta hirdetek egy Ps3-at,3éves,az 1éves garanciája ugye lejárt.Féláron hirdetem mint amibe kerül,ráadásul kb 1napot volt összesen használva.Anno megvettem azért hogy csak legyen.

A múltkor felhivott egy fazon,hogy érdekelné,de garanciát adok e rá? Mondom miféle garanciát? Hát olyan 2-3 hónapot,mert máshol igy szokás.Elküldtem melegéghajlatra,mégis mit gondol? Eljön,kipróbálja,megfelel,kifizeti aztán tschüss.Majd gondolja hogy én 3hónapig csücsülök a pénzen,és történetesen ha nála tönkremegy majd még vissza is veszem?

Mondom,haver,ha garanciálisat akarsz ott a Media Markt,veszel újat,aztán jónapot.


Az ember esze megáll komolyan.

2013. máj. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
na igen azt én is szeretem...a kedvencem az volt, hogy elviszi a hibásnak hirdetett telefont szervizbe és majd szól h mennyi volt (h én fizessem ki a javítást)...
2013. jún. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagymértékben függ attól, hogy mit tehetsz, hogy fix áras termék volt, vagy licitálással nyerted el a megvásárlás jogát.

Számodra a fix ár a kedvező, akkor ugyanis törvényes elállási jogoddal élhetsz.

[link]

Ha az elállási jog megillet, akkor mihamarabb, 8 napon belül a Vatera oldalon az üzeneteknél kell jelezni, hogy elállsz a vásárlástól. És emailt meg sms-t is küldenék.

Ha nem fix áras a termék, hanem liciten nyerted, akkor az elállási jog nem illet meg, és neked kell bizonyítanod, hogy a termék hibásan érkezett (nyilván az eladó meg azt állítja, hogy hibátlan volt, amikor elküldte és Te égetted le)...

Mindkét esetben nyilván a rendőrségi feljelentés szóba jöhet.

2014. jan. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sikerült visszakapnod az összeget?
2015. dec. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!