Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Normális, hogy ennyit fogyaszt...

Gyagyaliba kérdése:

Normális, hogy ennyit fogyaszt a bojler, vagy mi bénázunk el valamit?

Figyelt kérdés
Van egy jó régi 120 l-es Hajdu bojler itthon, ami gyakorlatilag 10-13 KW-ot fogyaszt el egy éjszaka alatt. (vezérelt áramról megy). Mivel ennyi meleg víz nem kell, úgy használjuk, hogy háromnegyedig van a hőfokszabályzó, este bekapcsoljuk, reggel meg le, és csak másnap este megint fel. Tehát kétnaponta van bekapcsolva. Úgy egy hónapja lett vízkőtelenítve, nem is volt benne túl sok. Irreálisan magasnak tartom ezt a fogyasztást, bár olvastam egy-két helyen, hogy ez (talán?) normális.. Gondoltunk rá, hogy átfolyós vízmelegítőt veszünk, de ebből is annyi fajta van, hogy már nem is értem, hogy működnek! Én olyat szeretnék, amelyik tök egyszerűen működik: amikor megnyitom a meleg vizes csapot, kis idő, és jön a meleg víz, ha nem kell, akkor nem melegít semmit. Ezeknek milyen a fogyasztása? Tényleg takarékosabb? 5-en lakunk együtt, de 10 percnél többet senki sem zuhanyzik, kádban nem fürdünk, elég takarékosak vagyunk. Valaki esetleg tud nekem ilyen terméket linkelni? Olyat, amire zuhanyt is lehet kötni persze.. Teljesen összezavart ez a sokféle melegítő, már nem látom át, hogy melyik milyen. :) Ja, és gáz kizárva, mivel a házban egyáltalán nincs és nem is lesz gáz :) Előre is köszönöm a segítséget! :)
2013. febr. 17. 21:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ne kapcsolgass semmit, csak rosszabul jársz. Nekem egy hónap alatt kb 90-100 kWh megy el a vezérelt áramból, az naponta kb 30 kWh. Csak a bojler van rajta. Igaz, szeretem magam sokáig áztatni, de sosem fogyasztom ki teljesen a 120 literes Hajdu bojlert.

Örülnék, ha megúsznám napi 10-13 kWh-ból.

2013. febr. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi:)


Gondolom a végösszeg 900-1000 KW akart lenni, nem 90-100 :) Igazából azért sokallom, mert az egész ház nappali áramfogyasztása télen kb 11 KW, nyáron meg 7-8.. Teszem hozzá úgy, hogy nálunk minden villanyról megy, kivéve a fűtést..

2013. febr. 18. 15:39
 3/15 anonim ***** válasza:

Izé...

Bocsánat, elővettem egy számlát.

Tévedtem egy helyiértéket, elnézést kérek.

Jó nagy ostobaságot írtam az előzőben.

Szóval nem 1000 kWh, hanem átlagosan 100 kWh / hó, a konkrét számla amit elővettem, decemberi, ott épp 136 kWh, de sokat voltam otthon, beteg is voltam, az átlagosnál többet áztattam magam forró vízben.

Akárhogy is nézem, ez 4-4.5 kWh / éjszaka. Egyedül vagyok rá. Ha ti öten ki tudjátok hozni csak kicsit több mint kétszer ennyiből, akkor az több mint jó.


Még egyszer bocs a tévedésért.

2013. febr. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

5 személyre számítva, reális a fogyasztás.

azzal, hogy nem minden este van bekapcsolva, csak rontotok a helyzeten, a fogyasztáson.

Ha nagyon lehül a benne lévő víz, sokkal több energiát használ fel (tovább fog egyfolytában működni!) mintha, rövid idejű, csak utánmelegítést végezne!


ha 1200W-os a fűtőszál (régebbi Hajdú 120 L. ez volt), 10 órát KELL folyamatosan mennie, ahhoz hogy 12 KW/h legyen a napi fogyasztás.

(de az un. különmért fogyasztás központilag szabályzott kapcsolással, nem haladja meg a napi 8 üzem órát. (ha ez nem elég, többet kérhetsz, magasabb tarifával számolva, de kaphatsz.)

De, számoljunk 8 üzemórával. (22h - 06h)

8x1.2 KW/h = 9.6 KW/h !!


egy új tipusú, pl. "A+" energiabesorolású, takarékos forróvíz tárolóval, (megnövelt, jóval vastagabb hőszigetelés mint a régieken, +1800W-os fűtőbetéttel, rövid idejű, nagyon gyors felmelegítést, ezáltal kb. 30% energia megtakarítást érhetsz el!)

2013. febr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha esetleg arra gondolsz, hogy a fogyasztásmérő hibájából ered a túlzott fogyasztás, be kell jelenteni a helyileg illetékes ármszolgáltatóhoz, és kérni egy második, hitelesítő digitális fogyastásmérő, ideiglenes beiktatását a rendszerbe.

(mivel a szabályosan bekötött, forróvíztárolót, átlag felhasználó, nem tudja a kapható dig, fogyasztásmérőkbe bekötni!)

Ha kiderül, hogy a két mérő között eltérés van, lecserélik a mérőt! (jelen szabályok szerint egyébként is 15 évente kötelező a hitelesítésük!)

2013. febr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Adott egy új (1.5 éves) A eng. oszt. Hajdú 120 L forróvíztároló, 3 személy, napi használattával + mosogatás stb.

A hőfokszabályozó un. eneriatakarékos állásban van.

A szolgáltató napi 8 óra kedvezményes, külön-mért, áramvételezést biztosít.

A havi számlánkon megjelenő fogyasztás,

télen: 130 - 140 KW/h

nyáron: 100 KW/h

(a különbség oka: nyáron, melegebb a víz, ezért kevesebb energia is elég a felmelegítéséhez.)


Ehhez mérten irreálisan sok, a napi 10-13KW/h (havi 300-390 KW/h) még akkor is, ha egy régebbi, rosszabb hőszigetelésű tárolóról van szó.

hasonló esetben, én biztosan kérném a szolgáltatótól, a fogyasztásmérő soron kívüli felülvizsgálatát.

2013. febr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#1 és #3 vagyok.


Nem irreálisan sok, teljesen reális a fogyasztás. Nehogy emiatt mérő ellenőrzést kérj, mert az neked fog pénzbe kerülni.

Az hogy kinek mennyi a fogyasztása, és milyen ideológiát gyárt mellé, hogy a tiéd miért irreálisan sok, az mellékes.


Vegyük a tényeket: Azt írtad két naponta van bekapcsolva, tehát ez a 10-13 kW két naponta adódik, nem minden napra vetítve. Így még barátságosabb ez az érték, de ha naponta lenne ennyi, akkor sem lenne sok.


Tételezzük fel a legrosszabb esetet, hogy minden nap telhesen elfogyasztod a 120 literes bojlerből a meleg vizet. Az 120 liter víz, ennyit kell a bojlernek felmelegíteni. Másik feltételezés, csak a könnyebb számolás kedvéért, hogy 10°C hőmérsékletű víz érkezik a vezetékből (mélyen van a cső, sokat jön falban, mindegy :) ). Mivel takarékoskodni szeretnél, nincs maximumra tekerve a bojler, nem 80°C, csak 50°C a beállított hőmérséklet. Tekintsünk el a tized százalékoktól, és vegyük a vizet 1 kg/l sűrűségűnek (20°C-on 0,9982 kg/l). 120 kg 4,2 kJ/kg°C fajhőjű víz hőmérsékletét kell megemelni 40°C-al. A számítás ereménye 20,16 kJ (elektromos szempontből kWh) munka szükséges ennyi víz 40°C-al történő felmelegítéséhez. Bármi ami ennél kevesebb, elfogadható.

Valószínűnek tartom, hogy kb. félig-kétharmad részt fogyasztjátok ki, és még 50°C-ra sincs feltekerve a hőfokszabályzó.

2013. febr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ha "félsz" a soron kívűli, mérőellenőrzés következményétől.

(Nem hívatalosan, de szakmabeliként javaslom a következőt)


Vedd fel a kapcsolatot, egy olyan villanyszerelő szakemberrel, aki vállalja, hogy IDEIGLENESEN! kiköti a forróvíztároló bekötési sorozetkapcsáról a vzetékeket, egy védőföldeléses, szabványos (16A) dugaszoló aljzatba.

A forr. tároló sorkapcsára pedig köt, 3x2,5 MKH vezetéket aminek a végén, egy szabványos, (2P+föld, 16A) dugvillát tesz.

Veszel egy digitális... (lehet az áramszolgáltatódtól is kölcsönözni) fogyasztásmérőt.

[link]

FELÍROD a szolgáltató által biztosított (külön mért fogyasztó) mérőóra állását!

Majd, a dig. fogyasztásmérőt csatlakoztatod az ideiglenesen kialakított aljzatba, majd a dig. fogy. mérő aljzatába csatlakoztatod a mérendő készüléket, esetedben a forróvíztárolót.

Egy 10 napos intervallum után, hasonlítsd össze a fogyasztást, a szolgáltató mérőjével.

Ha egyezik, vagy nagyon hasonló, nincs hiba a szolgáltató mérőjével. (a magas fogyasztás okát, a lakáson belül kell keresni)

Ha nagy az eltérés, mindenképpen jelezd a szolgáltatónak.

...ha kiderül, hogy a mérő hibás, egyetlen fillért sem kell fizetnetek a cseréért!

2013. febr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egyszerűbbet mondok:


Nézd meg pontosan, hogy hány kW a bojler teljesítménye. Ha még nem volt fűtőszál cserélve, akkor az eredeti leírásában, ha volt, akkor természeretesen az új fűtőszál teljesítményét vedd alapul. A villanyórán fel van tüntetve, hogy egy kWh hány fordulat.

Mérd le hogy hány másodperc alatt fordul körbe az óra tárcsája. A pontosabb mérés kedvéért lemérhetsz 10 fordulatot is.

Szorozd meg a fűtőbetét teljesítményét (nem wattban, hanem kilowattban) az órára írt értékkel. 3600-at ossz el ezzel az értékkel, és megkapod, hogy mennyi idő alatt kell megtennie egy fordulatot.

Pl:

Az óra 150 ford/kWh

A fűtőbetét 1,8 kW

150 * 1,8 = 270

3600 / 270 = 13,3 másodperc alatt kell egyszer körbefordulnia.

Ha az elméleti és a mért érték között nincs 1 másodpercnél nagyobb eltérés (főleg ha 10 fordulatot mérsz le), akkor rendben van a mérőd.

2013. febr. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Egy kis matematika


Ha igaz az, hogy csak minden másnap van bekapcsolva, az összes üzemidő:

Max. 15(nap) x 8(óra), összesen, havi 120 óra lehet!


1200 W/h fűtőbetéttel; 120 x 1200 = 144000 W, ami havi 144 KW/h-nak felel meg.

1800 W/h fűtőbetéttel; 120 x 1800 = 216000 W, ami havi 216 KW/h-nak felel meg.


Ha ennél nagyobb a fogyasztás, a lehetséges okok a következők:


1. nem csak minden másnap van bekapcsolva…

2. nem működik csúcsidőt kizáró időkapcsoló, magyarán, naponta 8 óránál több az üzemidő (de, ha központilag hangfrekvenciás vezérlésű a rendszer, ezt kizárhatjuk!).

3. hibás a fogyasztásmérő….

2013. febr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!