Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hűtő motrot hogyan lehet bekötni?

Makai János98 kérdése:

Hűtő motrot hogyan lehet bekötni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 2. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Hűtő motrot nem lehet bekötni. Ez elég rossz hír most neked. Azzal vigasztalnálak, hogy bár hűtő motrot nem lehet bekötni, de hűtő motort be lehet. Ízlelgessük a szót: hűtő motor. Nos, a hűtő motort a szakember, pénzért persze, be tudja kötni. Ha érdekel írj és megadok egy két megbízható szakit (tényleg). Abban az esetben, ha hűtő motrot akarsz beköttetni még várnod kell. A világ még nem készült fel a hűtő motrok bekötésére. Erre nincs kidolgozott technológia. Az emberek viszonylag ritkán akarnak hűtő motrot beköttetni. Általában beállnak a sorba és sablonosan hűtő motorokat köttetnek be. Az átlagos kis pillanatlények...
2013. márc. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Kedves első hozzászóló!


Jó ha tudod, hogy a motrot elfogadott, és nyelvészetileg helyes, egyenértékű a motort kifejezéssel. A motrot szó könnyebben kiejthető, sok helyen használják. A köznyelvben pedig a motort forma terjedt el. De a lényeg hogy mindkettő helyes, és ugyanazt jelenti.



Milyen hűtőgép kompresszorról van szó? Ha klasszikus három kivezetéses, indítórelés változat, akkor az indítórelére is a fázist kell kötni, így ha áram alá helyezed, azonnal beindul.

2013. márc. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kedves első, Bunópesten kívül is van élet. Szerinted bizonyára nem létezik furik (talicska) és levonó (matrica) sem, csak azért mert ott abban a kietlen betondzsungelben még nem hallottátok.
2013. márc. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Mi lenne a szó szótári alakja?

Motro?

Nézzünk már utána, kérem. Motro, magyar szavunk nincsen. Azért, mert falusiak vagytok még lehet beszélni helyesen. A tájszólás az más, azzal nincsen baj, de tanuljuk meg édes magyar anyanyelvünk szavait helyesen.

Amúgy meg tök vicces volt amit írtam.

2013. márc. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


Én is a motort használom, a környezetemben is ezt használják. De ettől még nem lesz helytelen a motrot. Anyanyelvünk szépségei közé tartozik ez is. Pl bokorból bokrot lesz, a motorból lehet motrot és motort is, de a bútorból már nem lehet bútrot.

2013. márc. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Természetesen több alakban él a motor szó tárgyesete, és érthető, hogy sokaknak „kényelmesebb” az inkább nyelvjárásokra jellemző motrot forma, azonban mindenképpen a motort köznyelvi változat a gyakoribb – ahogy az Osiris-féle Helyesírás szótári részében is ezt az alakot találjuk (1080. o.), illetve a Nyelvhasználati szótár 174. oldalán is ez olvasható"

Az általad belinkeltből idéztem. Tehát helyesen: motor.


Amúgy sikerült bekötni a motrot, motort (tök mindegy)?

2013. márc. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a nyelvtörő “motort” használják legtöbben a “motrot” helyett, pedig a “motrot” a “magyarosabb”, a magyar nyelvi hagyományoknak megfelelőbb képzési módja ennek a szónak, tehát ez is “helyes”, hogy “motrot”, vagy inkább ez a “helyes”, de nagyon sokan nem így használják (de még a “motorot” is jobb lenne, mint a “motort”).


Ezt olvastad? Tehát mindkettő helyes, ahogy eddig is írtam. Azt pedig nem állítottam, hogy a motrot lenne az elterjedtebb.

2013. márc. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Olvastam, de úgy döntöttem, hogy igazam bizonyítása végett figyelmen kívül hagyom. Ezt javaslom nektek is.

Tehát igazam van.

2013. márc. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szóval! adott a hűtőgép. Kiszereled a hűtőkompresszoron elhelyezett relét . Veszed az uj relét és vissza helyezed űgyelve arra,hogy az érintkező tűskék re való illesztés helyes legyen. Vissza csippentgeted a csatlakozó sarukat és akkor aztán
2015. febr. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!