Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vannak azok az úgynevezett...

Vannak azok az úgynevezett dimmer kapcsolók amikkel szabályozni lehet hogy egy eszköz jelen esetben egy pc venti mennyi áramot kapjon. A kérdésem az hogy egy dimmerrel tudom növelni a ventim hatásfokát vagy azzal csak levenni tudom?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 4. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Arra gondolsz, h gyorsítani tudod-e? NEM. Ha kiveszed a ford. szabályozót (ami általában egy poti) akkor fog a leggyorsabban pörögni. A rendszer (venti+poti) hatásfoka is akkor lesz a legjobb, mert nem fűti az áram haszontalanul a potmétert.

Amúgy jobbfajta alaplapok szabályozzák a venti ford. számát. BIOS-ban lehet ennek módját beállítani. Csendes, gazdaságos, erős, stb.

2013. ápr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem pc-ben lesz hanem egy kis helységebn usb adapterrel

És akkor ezzel így nem tudom növelni a hatásfokát?

2013. ápr. 4. 17:12
 3/7 anonim ***** válasza:

hatásfok=kivett energia/betáplált energia és [%]-ban szokás megadni.


Gyorsítani akarod a 12V-os ventit USB-ről? Meg lehet csinálni. Kell hozzá egy DC-DC konverter. 5V-ból 12V-ot csinál. Egy baj van, h egyetlen USB max. 500mA-rel terhelhető. Ha az 5V-ot felnyomod 12V-ra, kb. 2.5-3x több áramot kell adjon az USB, mint amennyit a venti felvesz. Ha a ventid 150mA-nél nem fogyaszt többet 12V-ról, akkor van esélyed.

2013. ápr. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

igen gyorsítani akarom hogy több levegőt mozgatson.

köszönöm!

2013. ápr. 4. 17:22
 5/7 A kérdező kommentje:
És ha az dimmer 5v a venti meg 12v akkor a venti is csak 5v-t kap?
2013. ápr. 4. 17:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs, ezt nem tudom értelmezni. Látnom kéne miről van szó konkrétan. :(
2013. ápr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jó akkor megpróbálom másképp!

Van egy 12v-os pc ventim amit 220v-ról akarom meghajtani.

Te hogyan csinálnád?

Az én elképzelésem az volt hogy usb kábelt rákötök azt bedugom egy usb hálózati adaprebe és az meg a hálózatba.

És a dimmerrel meg szabályzom a működését.

2013. ápr. 5. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!