Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyit fogyaszt egy kerámiala...

Mennyit fogyaszt egy kerámialapos vagy indukciós tűzhely? Havi színten érdekelne. Kb 2-3 naponta főzés mellett.

Figyelt kérdés

2013. ápr. 4. 16:56
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
Ezt nagyon könnyen kiszámolhatod, megnézed, hogy az adott készüléknek mekkora a teljesítménye, az-az hány W-os kb 1000W-3000W os lehet a tűzhely, de rá van írva, ezt kell átváltani KW-ra ( osztod 1000-el) 2000W esetén 2KW, ezt megszorzod az üzemóra számával,az így megkapott számot szorzod a tarifával.
2013. ápr. 5. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Patonai Zoltán válasza:

Egy kis kiegészítés ,a fogyasztás kiszámolásához .

Nem tudom , milyen készüléked van,vagy lesz ,de , ha

CASO COMFORT 2000 S , MODEL: C 20M TÍPUS ,2000 W-os

vagy CASO BASIC 3400 ( 1400 / 2000 ) MODEL: S2J és a gyártója : BAUKMANN GmbH D - 59757 ARNSBERG ,

akkor számolj azzal is , hogy : ÜRESJÁRATBAN !( standby) konnektorba dugva , az egylapos főzőlapom : 75 W fogyasztást mutat a mérő !

A másik , a kétlapos viszont : 125 W-ot !!!

Nem tudom , más készülékeknél ez , hogy van, de az enyémeknél ennyi a fogyasztásuk , konnektorba dugva , bekapcsolás nélkül !

A mérést : DÜWI ENERGIEKOSTEN MEßGERÉT¨ készülékkel végeztem , ami ugyan nem profi műszer , de összehasonlítva , ismert értékekkel - elfogadható .

Ha vki , másképp tudja - kérem írjon ! pz.

Érdemes tehát , használat után leválasztani , kihúzni a konnektorból a tápkábelt !

2013. aug. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ugyanez a helyzet nálam is!

Alapjáraton (standby) 4 lapos Bosch serie6 indukciós lap 110w-ot fogyaszt 0-24 ami havi szinten kb. 80kw áram - és nem értem hogy miért ?! Tudja esetleg valaki erre a választ ?

100% hogy helyesen van bekötve - minden műszerrel ki lett mérve.

2023. júl. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!